Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

William Shakespeare: Shakespearovy ikonické postavy

Tu a tam se některému prozaikovi, básníkovi nebo dramatikovi podaří vytvořit postavu, která se stane symbolem, ikonou. Taková postava si pak často žije vlastním životem, dokonce se vyvíjí bez ohledu na původní autorův záměr. Tak stvořil Cervantes Dona Quijota, Gončarov Oblomova, Doyle Sherlocka Holmese, Wilde Doriana Graye, Hašek Švejka, Němcová Viktorku…

Shakespearovy ikonické postavy

Žádný autor ale nestvořil tolik ikonických postav jako William Shakespeare. Romeo, Julie, Hamlet, Macbeth, Othello, král Richard III., Falstaff, Shylock, abychom jmenovali aspoň ty nejvíce známé. Už po celá staletí se v různých podobách a aktualizacích pohybují po jevištích světových divadel a jsou různými způsoby interpretovány. Pojďme se na některé z nich podívat blíž…  

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro SŠ: Richard III.

Tento pracovní list pro studenty střední školy je zaměřen na jednu z ikonických postav z tvorby Williama Shakespeara - Richarda III.

Pracovní list pro SŠ: Falstaff

Tento pracovní list pro studenty střední školy je zaměřen na jednu z ikonických postav z tvorby Williama Shakespeara - Falstaffa.

Pracovní list pro SŠ: Jago

Tento pracovní list pro studenty střední školy je zaměřen na jednu z ikonických postav z tvorby Williama Shakespeara - Jaga.

Pracovní list pro SŠ: Lear

Tento pracovní list pro studenty střední školy je zaměřen na jednu z ikonických postav z tvorby Williama Shakespeara - krále Leara.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ: Macbeth

Tento pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ je zaměřen na jednu z ikonických postav z tvorby Williama Shakespeara - Macbetha.

Pracovní list pro SŠ: Macbeth

Tento pracovní list pro studenty střední školy je zaměřen na jednu z ikonických postav z tvorby Williama Shakespeara - Macbetha.

Pracovní list pro SŠ: Shylock

Tento pracovní list pro studenty střední školy je zaměřen na jednu z ikonických postav z tvorby Williama Shakespeara - Shylocka.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání