Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
ryby-nasich-rek

Námět do výuky pro:

Dobrodružství pod hladinou

Jak ryby dýchají? Co je to rybí přechod? Proč z našich vod zmizeli lososi a co se s tím dá dělat? Všechno víme a prozradíme. Ač se zdá, že řeky si jen tak poklidně plynou, pod jejich hladinou to žije ve dne i v noci. Ryby jsou důležitou součástí ekosystému a jejich život je každodenním bojem o přežití.

Ryby našich řek

Některé z našich ryb se k nám dostaly uměle, jiné naopak vlivem lidských zásahů zmizely. Ryby jsou zajímavé nejen pro rybáře. Složení rybí populace má dopad na veškerý další podvodní život. Jaký? Podívejte se. K tématu naše ryby jsme pro vás kromě videí připravili také několik pracovních listů.


Zdrojem materiálu "Lososí tulačka z Labe" je Národní zemědělské muzeum.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Vznik života na Zemi

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o vzniku života na Zemi. Kdo byli první obyvatelé naší planety?

Pracovní list: Druhy ryb

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o rybách, které žijí v našich vodách.

Pracovní list: Dravé ryby

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o dravých rybách.

Pracovní list: Nedravé ryby

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o nedravých rybách.

Lososí tulačka z Labe

Národní zemědělské muzeum ve své publikaci Příběhy ze stoletého muzea nabízí možnost mít kousek muzea doma. V této kapitole se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o životě lososa. (www.nzm.cz)

Vybrané kapitoly

Voda, základ života

Z vody povstal život na zemi. Od prvoků k obojživelníkům, ptákům a savcům a ve finále k člověku bychom nedošli, nebýt magické substance známé jako H2O. Naše planeta by bez vody byla jen pustinou.…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Voda, základ života

ČT edu nejsou pouze videa

846

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání