Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Povídejme si o podzimu: Podzimní zázraky přírody

S naším námětem hravě přiblížíte nejmenším, jak funguje podzimní příroda a zároveň se jim postaráte o dobrou zábavu. Jaké je tajemství dýňového semínka? Kde se berou na stromech jablíčka? Co všechno se s nimi dá vytvořit? Co je to sad? Jak se češe ovoce? A proč stromům padá listí?

Povídejme si o podzimu

S pomocí našich podzimních pracovních listů si děti zafixují, co se právě dozvěděly, a získají tak základní přehled nejen o dění na podzim, ale celém přírodním roce. Jaké jsou nejtypičtější podzimní plody našich zahrádek? A co všechno je třeba udělat, abychom příští rok mohli sklízet znovu? Námět nám všechno vysvětlí způsobem, který je vhodný pro ty nejmenší diváky. S naší interaktivní hrou Moje zahrádka si pak mohou zahrát na zahradníky „jenom jako.“

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Podzimní listy

Tento pracovní list je určen žákům mateřské školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s listy, které na podzim opadávají ze stromů. Pracovní list je součástí námětu Povídejme si o podzimu z vybrané kapitoly Podzim.

Pracovní list: Podzimní plody

Tento pracovní list je určen žákům mateřské školy. Cílem pracovního listu je procvičit poznávání plodů a listů. Pracovní list je součástí námětu Povídejme si o podzimu z vybrané kapitoly Podzim.
Časová náročnost:
10 minut

Pracovní list: Podzimní sklizeň

Tento pracovní list je určen žákům mateřské školy. Cílem pracovního listu je procvičit počítání do deseti. Pracovní list je součástí námětu Povídejme si o podzimu z vybrané kapitoly Podzim.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání