Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
Průvodce maturitou z matematiky

Maturita z matematiky: Didaktický test

Někteří z vás mají maturitu z matematiky povinnou. Další z vás pak možná patří k těm, kdo se dobrovolně rozhodli raději maturovat z matematiky místo cizího jazyka. A asi víte proč. Svět čísel, vzorečků, rovnic a permutací pro vás nejspíš není strašidlem. Přesto se ale určitě vyplatí ověřit si, že se orientujete ve všem, co úspěšné složení zkoušky vyžaduje. A my jsme tu proto, abychom vám s tím pomohli. Připravili jsme pro vás sérii videí, v nichž vám zkušení pedagogové ukážou, jak přistupovat ke všem matematickým problémům, které vás nejspíš při zkoušce z dospělosti neminou.

Stáhnout materiály

maturita-matematika

Upozorníme na ta nejbolavější místa a ukážeme si, jak nespadnout do žádné z nejčastějších matematických pastí. Vezmeme vaše mozkové závity do posilovny, aby vás u zkoušky nenechaly na holičkách. A protože všechny matematické jevy jsou spolu navzájem propojeny, se znalostí každého dalšího se rozšiřuje spektrum možností, jak dospět k jejich řešení. Čím lépe budete připraveni, tím méně potu vám bude na potítku kapat do očí. Připraveni? Tak pojďme na to!


Pracovní list: Dáme to! Algebraické rovnice a nerovnice

Řešení: Dáme to! Algebraické rovnice a nerovnice

Pracovní list k videu: Dáme to! Algebraické rovnice a nerovnice

Pracovní list: Dáme to! Analytická geometrie

Řešení: Dáme to! Analytická geometrie

Pracovní list k videu: Dáme to! Analytická geometrie

Pracovní list: Dáme to! Funkce

Řešení: Dáme to! Funkce

Pracovní list k videu: Dáme to! Funkce

Pracovní list: Dáme to! Goniometrické funkce

Řešení: Dáme to! Goniometrické funkce

Pracovní list k videu: Dáme to! Goniometrické funkce

Pracovní list: Dáme to! Logaritmické a exponenciální funkce

Řešení: Dáme to! Logaritmické a exponenciální funkce

Pracovní list k videu: Dáme to! Logaritmické a exponenciální funkce

Pracovní list: Dáme to! Množinové operace, číselné obory a zlomky

Řešení: Dáme to! Množinové operace, číselné obory a zlomky

Pracovní list k videu: Dáme to! Množinové operace, číselné obory a zlomky

Pracovní list: Dáme to! Planimetrie

Řešení: Dáme to! Planimetrie

Pracovní list k videu: Dáme to! Planimetrie

Pracovní list: Dáme to! Posloupnosti

Řešení: Dáme to! Posloupnosti

Pracovní list k videu: Dáme to! Posloupnosti

Pracovní list: Dáme to! Pravděpodobnost a statistika

Řešení: Dáme to! Pravděpodobnost a statistika

Pracovní list k videu: Dáme to! Pravděpodobnost a statistika

Pracovní list: Dáme to! Přímá a nepřímá úměra a procenta

Řešení: Dáme to! Přímá a nepřímá úměra a procenta

Pracovní list k videu: Dáme to! Přímá a nepřímá úměra a procenta

Zobrazit další materiály
Dáme to! Množinové operace, číselné obory a zlomky

07:34

Dáme to! Množinové operace, číselné obory a zlomky

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na množinové operace, číselné obory a zlomky.

Dáme to! Algebraické rovnice a nerovnice

09:05

Dáme to! Algebraické rovnice a nerovnice

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na algebraické rovnice a nerovnice.

Dáme to! Přímá a nepřímá úměra a procenta

12:15

Dáme to! Přímá a nepřímá úměra a procenta

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na přímou a nepřímou úměru (trojčlenku) a procenta.

Dáme to! Goniometrické funkce

11:46

Dáme to! Goniometrické funkce

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na na goniometrické funkce.

Dáme to! Logaritmické a exponenciální funkce

09:15

Dáme to! Logaritmické a exponenciální funkce

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na logaritmické a exponenciální funkce.

Dáme to! Kvadratické funkce

14:10

Dáme to! Kvadratické funkce

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na funkce.

Dáme to! Pravděpodobnost a kombinatorika

12:51

Dáme to! Pravděpodobnost a kombinatorika

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na pravděpodobnost a statistiku.

Dáme to! Planimetrie

12:07

Dáme to! Planimetrie

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na planimetrii.

Dáme to! Analytická geometrie

06:34

Dáme to! Analytická geometrie

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na analytickou geometrii.

Dáme to! Posloupnosti

12:03

Dáme to! Posloupnosti

Vypočtěte, sestrojte, doplňte, určete, uveďte, zakreslete... Jednomu z toho jde hlava kolem. Zachovejte hlavně klid. Tak jako každá trampota má svou mez, má i každá úloha své řešení. A na to, abyste k němu dospěli, určitě nemusíte být Einsteinem. I když je maturitní zkouška z matematiky každý rok trochu jiná, okruhy popsané CERMATem se příliš nemění a nároky na úspěšné složení maturity jsou popsány poměrně přesně. A my a naše pracovní listy jsme tu proto, abychom vám pomohli je splnit. Dnes se společně podíváme na posloupnosti.

Dáme to! Záznamový arch k didaktickému textu

05:51

Dáme to! Záznamový arch k didaktickému textu

Našim maturantům vyvstala při vyplňování záznamového archu k didaktickému testu celá řada otázek. Jak správně zapisovat odpovědi, co dělat, když zaškrtnete špatnou odpověď a proč se nesmí vyplňovat záznamový arch gumovacím perem? Nejen to se dozvíte ve videu.

Dáme to! Hodnocení matematiky

06:35

Dáme to! Hodnocení matematiky

Co když mám správný výsledek, ale postup není zcela správně? Za co se dají ztratit body? Co když mám správně jen část podotázek? Možná i vás napadají podobné otázky k hodnocení didaktického testu z češtiny. Tak se podívejte, jaké odpovědi dostali naši maturanti a udělejte si jasno ve formální stránce testu. Byla by velká škoda, kdybyste jen kvůli špatně zaškrtnutému políčku přišli o cenné body. A žádný strach, dáte to!

Probíhá načítání