Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Cesty přírodou a lovení pokladů pro malé i velké dobrodruhy

Léto a hlavně dva měsíce prázdnin jsou ideální doba na podnikání výletů a dobrodružných výprav. Už víte, kam se vydáte na cesty přírodou, nebo jak zábavné je lovení pokladů? Pokud vám chybí inspirace, s námi ji určitě najdete. Před cestou je ale nutné se pořádně připravit a dobře zabalený batoh není to jediné. Umíte se orientovat podle turistických značek a znáte jejich význam a historii? A jak vlastně vznikaly cesty? Pokud se vydáte na hledání kešek, budete potřebovat chytrý telefon s GPS navigací. Chtěli byste vědět, jak navigace funguje?

Cesty přírodou a lovení pokladů

Léto patří výletníkům a dobrodruhům. Ti se ale musí umět na cestách zorientovat, ať už jdou po silnici, turistické stezce nebo lesem. Chcete při výletu zazářit a pobavit své kamarády nebo rodiče zajímavými informacemi nebo si příjemně zkrátit cestování zábavnými fakty? Prozradíme vám, jak vznikaly cesty a kdo je zakládal. Cestou lesem nebo na turistické stezce zase využijete znalosti o turistických značkách. Kuba z Wifiny vám řekne, kudy vedla první, kolik kilometrů cest je jimi označeno a kdo se o ně stará. A jeho kamarád Matěj zase ví, jak funguje navigace. To se vám bude hodit, až se vydáte na lov kešek. Víte, co se v těchto krabičkách s poklady skrývá a jaké jsou taje geocachingu?  Chcete se stát kačerem nebo dobrodruhem? Teď už víte všechno, co potřebujete.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Zajímavosti o navigaci

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o navigacích, procvičí, jak navigace fungují a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.

Pracovní list: Turistické značení

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o turistickém značení, jak se turistické značky vyvíjely a mnoho dalšího.

Pracovní list: Jak vznikaly cesty

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o cestách, o tom jak cesty vnikaly a mnoho dalšího.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání