Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Lidská sexualita, gender a rozmnožování

Sexualita je komplexní fenomén, který zahrnuje celou řadu prvků a projevů na fyzické i psychické úrovni, dotýká se všech a zdaleka v ní nejde jen o sex. S naším pohlavím se spojuje i to, jaké povolání budeme vykonávat, a zda, popřípadě jak moc se budeme věnovat domácím pracím. Sociální nároky na jednotlivá pohlaví jsou totiž stále stereotypizovány, což omezuje lidi obou pohlaví v tom, aby žili naplněné životy. Se sexualitou také souvisí rodičovství a bohužel i násilí.

Lidská sexualita, gender a rozmnožování

Ačkoliv se i u nás neustále hovoří o „tradiční rodině“ ve složení máma, táta a dvě děti, sexuální menšiny se pomalu, ale jistě, hlásí nejen o slovo, ale i svá práva, která by chtěly povýšit na…

Ačkoliv se i u nás neustále hovoří o „tradiční rodině“ ve složení máma, táta a dvě děti, sexuální menšiny se pomalu, ale jistě, hlásí nejen o slovo, ale i svá práva, která by chtěly povýšit na úroveň práv heterosexuálů. Sexuální násilí začínáme brát už také trochu vážněji, než tomu bylo dříve. Nemalý podíl na tom má určitě sexuální výchova, jejímž cílem je jak osvěta a prevence, tak přispění ke společnosti, ve které se bude lidem lépe žít. Rodina, ať už jakákoliv, totiž stojí na zdravém partnerském, a tedy i sexuálním vztahu, který může mít celou řadu podob.

Náměty

Probíhá načítání