03:40
Kimovu hru na paměť nás naučí další díl Herního slabikáře. Kimova hra na paměť je vlastně špionský trénink z románu, v němž se postava Kim podrobuje speciálnímu výcviku tak, aby si nejen dokázal zapamatovat, co potřeboval, ale také aby rozpoznal a vybavil si každý detail.
Mikádo je další hra, kterou nám představí Herní slabikář. Je to další hra, která se hraje po celém světě, díky ní si cvičíme motoriku, pozornost i šikovnost. Tak si pojďte taky zahrát.
Herní slabikář nás v tomto díle naučí novou hru, která se jmenuje přebíraná. K této hře nám stačí pouze provázek a trocha šikovnosti. Pojďte si zahrát s námi! Nejdřív se ale podívejte, jak na to.
Herní slabikář nám v tomto díle představí hru, piškvorky. Víte, že se tato strategická hra nemusí hrát jen na papíře? A že ji můžete hrát i venku? Tak to pojďte zkusit.
Jak lidé mohou přežít válku? Proč se válčí, když se můžou domluvit? Kdy už to skončí? Nejen tyto otázky pokládají dnes a denně děti svým rodičům i učitelům. Jak s dětmi mluvit o válce, aby rozuměly tomu, co se děje, ale zároveň se cítily v bezpečí? K tématu hovoří dětská psycholožka z Linky bezpečí Hana Nečina Vaníčková.
S Agentem v kapse si vysvětlíme, co dělat, když nám někdo ukradne kolo. Jak krádeži předcházet? Jak se o kolo starat? Kde ho nenechávat? A jak se zachovat, když ho někde nechat musíte? A proč nejezdit ani kousek bez přilby? Zkuste si s námi testík.
Všichni ji známe, používáme a bereme jako samozřejmost. Kde se však vzala? Z čeho se vyrábí a co všechno za její výrobou stojí? Společně nahlédneme do historie tužky, protože není tužka jako tužka. Pro nás dnes obyčejná věc denní potřeby, dříve přelomový vynález.
První eskalátor, jak se jezdícím schodům správně říká, spatřil světlo světa už roku 1897 a vybudoval ho Wilford Reno v New Yorku. Šlo tehdy o jednoduchou zábavní atrakci a autor ji pojmenoval jako nakloněný výtah. První komerční eskalátor vytvořil tentýž konstruktér už o dva roky později. U nás byl první eskalátor v obchodním domě Bílá labuť již v roce 1939 a nejdelší je ve stanici metra náměstí Míru. A jak funguje? To se musí vidět!
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit hru s geometrickými tvary. Budeme potřebovat: karton, barevné pěnové papíry, nůžky, černý fix, suchý zip a geometrické tvary.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit číselnou skládačku. Budeme potřebovat: papírový talířek nebo tácek, tužku, víčko od PET lahve, nůžky a fixy.
13 495
756
4 597
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.