05:42
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Chcete se přestrojit za čerta? Máme pro vás skvělý doplněk! Vyrobte si s námi čertovské rohy na čelence a můžete vyrazit na mikulášský rej! Potřebovat budete červený filc, šablonu rohů, duté vlákno, čelenku, nůžky, fix a tavnou pistoli. S námi se proměníte v zástupce pekla dřív, než stihnete pořádně zablekotat.
Pořad vysvětluje, jaké mohou být knihy (například encyklopedie, slabikář) a k čemu je používáme. Dále popisuje, co všechno je potřeba k výrobě knížky a jak se jmenují lidé, kteří knihy píšou nebo ilustrují. Děti se naučí, jak se s knížkami správně zachází a kam se ukládají. Dozvědí se také, co je to knihovna a jaký má význam.
Výroba podzimního lampionu dá sice trochu práce, ale výsledek stojí za to. Budete potřebovat barevné listy stromů, čajovou svíčku, alobal, štětec, disperzní lepidlo, pečicí papír, drátek, šídlo, nůžky, papírovou krabičku od sýrů a sešívačku. Každý lampion je originál a záleží jen na vás, jak bude vypadat.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč vyhazujeme odpadky?
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit hru s geometrickými tvary. Budeme potřebovat: karton, barevné pěnové papíry, nůžky, černý fix, suchý zip a geometrické tvary.
Pořad zábavnou formou seznamuje děti s fialovou barvou. Ukazuje, jaké odstíny tato barva má a jak ji lze vyrobit smícháním dvou různých barev, modré a červené.
Pořad seznamuje děti se stříbrnou barvou. Ukazuje, jaké předměty jsou stříbrné. Dále je zde krátké zopakování barev červené, zelené, modré a žluté.
Pořad seznamuje děti s nejsvětlejší a nejtmavší barvou: bílou a černou.
Pořad hravou formou seznamuje děti s šedou barvou. Ukazuje, jak daná barva vypadá, a vyhledává předměty, které mají stejnou barvu.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit číselnou skládačku. Budeme potřebovat: papírový talířek nebo tácek, tužku, víčko od PET lahve, nůžky a fixy.
Kimovu hru na paměť nás naučí další díl Herního slabikáře. Kimova hra na paměť je vlastně špionský trénink z románu, v němž se postava Kim podrobuje speciálnímu výcviku tak, aby si nejen dokázal zapamatovat, co potřeboval, ale také aby rozpoznal a vybavil si každý detail.
Mikádo je další hra, kterou nám představí Herní slabikář. Je to další hra, která se hraje po celém světě, díky ní si cvičíme motoriku, pozornost i šikovnost. Tak si pojďte taky zahrát.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit úsměv na špejli. Budeme potřebovat: metličku, kusy barevných látek, lepicí pistoli, nůžky, větvičky, knoflíky, peříčka, vatová vajíčka, barvy, chlupatou vlnu, pastelky, fixy, lepidlo a tvrdý bílý papír. A můžeme jít na to.
Poslední dubnová noc je plná magie. Na mnoha místech pálíme čarodějnice, lidé tančí kolem ohně, zpívají, opékají si špekáčky a někteří se dokonce za čarodějnice převlékají. Vyrobme si společně ke kostýmu čarodějnice strašlivého pavouka z balónků.
10 692
528
2 963
991
67
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.