03:10
Kimovu hru na paměť nás naučí další díl Herního slabikáře. Kimova hra na paměť je vlastně špionský trénink z románu, v němž se postava Kim podrobuje speciálnímu výcviku tak, aby si nejen dokázal zapamatovat, co potřeboval, ale také aby rozpoznal a vybavil si každý detail.
Herní slabikář nám v tomto díle představí hru, piškvorky. Víte, že se tato strategická hra nemusí hrát jen na papíře? A že ji můžete hrát i venku? Tak to pojďte zkusit.
Herní slabikář nám v tomto dílu představí hru o poslední židli. Je to hra s hudbou, která se hodí na každou oslavu. A víte, že existuje ještě obrácená varianta, při které se nevypadává? V tomto videu si žáci, pro které není čeština mateřským jazykem, pomocí tradičních her rozšíří slovní zásobu. Spadá do širšího okruhu videí, které se zaměřují na rozvoj češtiny hrou.
Herní slabikář nás v tomto díle naučí novou hru, která se jmenuje přebíraná. K této hře nám stačí pouze provázek a trocha šikovnosti. Pojďte si zahrát s námi! Nejdřív se ale podívejte, jak na to.
Řeč těla je tzv. neverbální (mimoslovní) komunikace a často je pravdivější než komunikace slovní. Někdy se stačí jen na člověka podívat a hned poznáte, jakou má náladu nebo co si myslí.
Mikádo je další hra, kterou nám představí Herní slabikář. Je to další hra, která se hraje po celém světě, díky ní si cvičíme motoriku, pozornost i šikovnost. Tak si pojďte taky zahrát.
Kdo má oheň rád, měl by si také pozor dát. Co musíme dodržet, když si chceme venku rozdělat oheň? Kdy a kde se oheň nesmí za žádných okolností rozdělávat? A co udělat, když se staneme svědky požáru?
Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá.... zpívá ve své písničce Ivan Mládek. Co vše se může ale stát, když se na skály vydají lidé, kteří přecenili své síly? Jak se zachovat ve složité situaci? O tom vypráví tato epizoda z cyklu "Zachraň se, kdo můžeš!".
Červená malá ředkvička, bílá a dokonce černá ředkev, jaký je mezi nimi rozdíl? Jsou uvnitř stejně bílé a křupavé. Prý k nám přicestovaly zdaleka, až z Asie. Na chuti jim to však neubralo. Každý druh má trochu jiné použití. Tak dobrou chuť!
Historie žvýkaček je opravdu pestrá, žvýkáme už přes 9000 let. Co žvýkali staří Řekové a proč? A co severoameričtí Indiáni? Jaké bylo složení žvýkaček v různé době v různých částech světa a jak vznikly ty dnešní, se dozvíte v tomto díle.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit číselnou skládačku. Budeme potřebovat: papírový talířek nebo tácek, tužku, víčko od PET lahve, nůžky a fixy.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit hru s geometrickými tvary. Budeme potřebovat: karton, barevné pěnové papíry, nůžky, černý fix, suchý zip a geometrické tvary.
12 809
720
4 356
1 212
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.