04:50
V pořadu se učí správná výslovnost písmene R. Procvičují se také slova opačná, citoslovce a zvuky dopravních prostředků.
Pořad učí výslovnost písmen S, Z a C, a to za pomoci her na zvířata a příkladů opravených chyb ve výslovnosti ve větách.
V pořadu se učí výslovnost písmene L, hraje se hra na předvádění hudebních nástrojů, hra na paměť s procvičováním výslovnosti písmene L a učí se básnička na písmeno L. Dále se učí dýchání do břicha.
V posledním díle LOGOhrátek si zopakujeme, co všechno už jsme se společně naučili. Jak se řeč vyvíjí a proč je tolik důležitá. Že je důležité správně dýchat. A nakonec si zahrajeme tichou poštu!
V pátém díle LOGOhrátek si procvičíme přídavná jména, která nám pomáhají popsat vlastnosti a stavy. Při pohybové hře si zahrajeme na kuželky nebo budeme chodit po čáře. Budeme hledat pro barvy korálků jiná přídavná jména označující jejich barvu. A na závěr budeme zkoušet stupňovaní přídavných jmen.
Ve třetím díle LOGOhrátek se dozvíme, co to znamená, když někomu vykáme? A komu naopak tykáme? Nejprve zkusíme dechové cvičení na výdrž v dechu, pak si protáhneme tělo. Zopakujeme si podstatná jména a vyjmenujeme si slova, která používáme místo podstatných jmen, zájmena. Video je také vhodné jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Děti se naučí některé obraty spojené s nakupováním a názvy potravin. Dále se seznámí s rozdílem mezi vykáním a tykáním a osvojí si fráze spojené s představováním. Určené především pro začátečníky mladšího školního věku.
V pořadu se učí správná výslovnost tvrdých a měkkých slabik DY/DI, TY/TI, NY/NI a opakuje se správné dýchání.
V prvním díle LOGOhrátek si budeme hrát se slovy a trénovat jejich význam. Jako malí se ze všeho nejdříve naučíme používat citoslovce, kterými vyjadřujeme své pocity. Abychom mohli správně vyslovovat, musíme také správně dýchat. Nakonec si zahrajeme hru na překladatele.
V pořadu se děti naučí správně vyslovovat písmeno M. Dále zjistí, jak správně dýchat při plavání a při pobytu na souši. Dozvědí se také, jaké zvuky vydávají různá zvířata.
V osmém díle LOGOhrátek si budeme hrát s předložkami, které nám pomáhají určit, kde něco je nebo kam něco směřuje. Při dechovém cvičení se zkusíme bránit foukáním před pavoukem. Při popisovací hře se budeme snažit používat různé předložky a hledat chyby ve slyšeném popisu. A na závěr předložky použijeme při kreslení do vzduchu.
V pořadu se děti učí správně dýchat pomocí různých her: foukání do větrníku, tvoření bublin ve vodě, vyfukování bublin pomocí bublifuku a nafukování balonků.
Pořad představuje slang čajových odborníků a přináší vysvětlení typických výrazů, které se v tomto prostředí používají, např. žiletka, lampa, napražit ryzáka či přísný čaj.
Víte, co znamená slovíčko tradice? Jedná se o kulturní dědictví, které si předávají lidé z generace na generaci. Jsou to například rituály, obřady, oslavy, říkadla, legendy, folklór, kroje, písně, recepty, řemesla a mnoho dalšího.
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 1. ročníku písmeno ch. Zasmějme se společně! Poznejme správné tvary písmena ch. Ukažme si a rozpoznejme, jaký je rozdíl mezi písmeny ch a h. Vyhledejme písmeno ch v textu. V úplném závěru si ukážeme, jak může být písmenko veselé, a nakreslíme si chobotnici.
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 1. ročníku, na jakou hlásku slova začínají a na jakou hlásku slova končí. Počítejme, kolik slabik mají například slova sýkora, pomeranč a stůl. Zkusme naše těla přeměnit na tvary písmen. Řekněme si společně, jak se správně sedí a jak se drží tužka. Pomocí básniček si rozcvičme a uvolněme ruku, aby nás nebolela při psaní.
13 495
756
4 597
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.