04:53
V pořadu se učí správná výslovnost písmene R. Procvičují se také slova opačná, citoslovce a zvuky dopravních prostředků.
V pořadu se učí výslovnost písmene L, hraje se hra na předvádění hudebních nástrojů, hra na paměť s procvičováním výslovnosti písmene L a učí se básnička na písmeno L. Dále se učí dýchání do břicha.
V pořadu se učí správná výslovnost písmen Š, Ž, Č pomocí dechových cvičení a zdrobnělin.
Pořad učí výslovnost písmen S, Z a C, a to za pomoci her na zvířata a příkladů opravených chyb ve výslovnosti ve větách.
V pořadu si děti opakují již naučená písmena, učí se správně dýchat a zkouší rýmovat. Dále se dozvědí, co to jsou citoslovce a slova opačného významu.
Myslíte si, že dýchání je hračka? Správné dýchání je důležité. Pořad se věnuje také možnostem práce s hlasem (šeptání, volání, změna barvy hlasu, …) a na závěr radí, jak o svůj hlas správně pečovat.
Desátý díl LOGOhrátek bude doslova pohádkový. Při dechovém cvičení posílíme retní svaly a potrénujeme výslovnost určitých hlásek. Zkusíme vyjádřit pohyby různých pohádkových postav nebo zasadit postavy z dnešního světa do pohádkové říše. Na závěr potrénujeme koordinaci pohybů při kreslení pohádkových nástrojů.
Jak to vypadá, pokud mají děti nějakou vadu řeči, a co se s tím dá dělat? V pořadu vystupuje Hurvínek, jeho kamarádi a pan doktor.
V pořadu se učí správná výslovnost písmen K a G.
V posledním díle LOGOhrátek si zopakujeme, co všechno už jsme se společně naučili. Jak se řeč vyvíjí a proč je tolik důležitá. Že je důležité správně dýchat. A nakonec si zahrajeme tichou poštu!
Ve druhém díle LOGOhrátek zjistíme, jak by to vypadalo, kdybychom neviděli. Zkusíme poznávat věci po hmatu a přečteme si text napsaný Braillovým písmem. Zároveň si procvičíme dýchání a intenzivní foukání. Nakonec si můžete doma nakreslit něčí stín.
V pořadu se děti naučí správně vyslovovat písmeno M. Dále zjistí, jak správně dýchat při plavání a při pobytu na souši. Dozvědí se také, jaké zvuky vydávají různá zvířata.
V osmém díle LOGOhrátek si budeme hrát s předložkami, které nám pomáhají určit, kde něco je nebo kam něco směřuje. Při dechovém cvičení se zkusíme bránit foukáním před pavoukem. Při popisovací hře se budeme snažit používat různé předložky a hledat chyby ve slyšeném popisu. A na závěr předložky použijeme při kreslení do vzduchu.
11 731
629
3 565
1 051
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.