21:02
Aby udělal dojem na Aničku i celou třídu, seznamuje se Kája se základními hranatými a kulatými geometrickými tělesy. Zjišťuje, co jsou to hrany, vrcholy, podstava i plášť, a na příkladech běžných věcí kolem sebe poznává krychli, kvádr, hranol, jehlan i kouli. Nově nabyté vědomosti pak zábavnou formou předvede spolužákům.
Máte rádi hlavolamy? Podívejte se, jak můžeme pomocí polystyrenových kuliček vyrobit hlavolam Pyramida. Potřebovat budeme tavicí pistoli, akrylové barvy, špejle, polystyrenové kuličky a štětec. A pak už jen trochu času a šikovné ruce. Pojďme na to.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 3. ročníku pojmenovávat geometrická tělesa. Rozhlédneme se kolem sebe a uvědomíme si, co má tvar krychle, kvádru, kužele, koule, jehlanu a válce. Dokážeme všechna popsaná tělesa vymodelovat?
Když děti učí telka! Naučme se se žáky 3. ročníku stavět stavby z krychlí a dívat se na ně z různých stran. Nejprve se podíváme na Vilu Tugendhat zpředu, shora i z boku. Stavby budeme nejen stavět, ale také zakreslíme jejich plány.
Když děti učí telka! Pojďte si společně se staršími žáky zopakovat, jaké znáte základní geometrická tělesa a jaké jsou jejich vlastnosti. Zjistěte, z jakých geometrických těles mohou být postaveny rozhledny, a vytvořte si jejich zmenšený model.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 1. ročníku pracovat se stavebnicí. Budeme hledat pravidelný rytmus ve stavbách. Pokusíme se zjistit, kolik je možné postavit různých staveb ze tří krychlí, a také si dáme „běhací“ diktát.
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 1. ročníku stavět z krychlí. Lenka Švimberská si na začátku lekce s dětmi zopakuje číselnou řadu do 20. Zahrajeme si i hru s hracími kostkami a pak budeme pracovat s velkými krychlemi. Řekneme si, jaká pravidla platí pro krychlovou stavbu, a vyvodíme si zápis plánu stavby. Podle plánů pak zkusíme postavit vlastní krychlové stavby. Uhodnete, která stavba patří ke kterému plánu?
Na české straně Šumavy se nachází pět ledovcových jezer. Černé jezero je z nich největší, jezero Laka je nejmenší. Známe rozlohu těchto jezer, maximální hloubku i jejich pravděpodobný objem. Podaří se nám nalézt nějaká „jednoduchá“ geometrická tělesa, jejichž objem (při využití známých údajů) se bude nejvíce blížit uváděnému objemu? Prohlédněte si video a vyřešte připravené úlohy v pracovním listu.
13 392
750
4 569
1 255
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.