20:42
Když děti učí telka! Pojďte si společně s mladšími žáky ukázat, jak vypadají ručičkové hodiny a k čemu vlastně ručičky na hodinách slouží. Naučíme se, jak rozpoznáme celou hodinu.
Myslíte si, že nám může geometrie pomoci při zavazování tkaniček? Kája a Mat a Ema a Tika vám ukážou, že ano. Dokážete určit, jak si zavázat tkaničky tak, abyste spotřebovali co nejkratší tkaničku? A věděli jste, jaké jsou způsoby vázání tkaniček? Budete koukat!
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 5. ročníku, jak správně číst, modelovat a zapisovat desetinná čísla. Nejprve si převedeme zlomky na číselnou osu. Procvičíme jejich čtení a zápis. Pak si vyzkoušíme, k čemu nám slouží v praxi. Budeme přelévat kapalinu do odměrných válců, počítat s eury a stále u toho převádět na desetinná čísla. Jako číslená osa nám poslouží pravítko.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 3. ročníku měřit čas a orientovat se v něm. Zopakujeme si různé jednotky času, budeme řadit i počítat s měsíci v roce a vyzkoušíme také svůj odhad.
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 2. ročníku měřit obvod. Řekněme si, co to obvod je a v čem a jak se měří. Nejprve zkusíme měřit obvod pomocí dřívek. Také se podíváme na rovinné útvary a budeme zjišťovat jejich obvod. Na konci zjistíme i míry potřebné pro zakoupení nové helmy a kalhot.
Na typickém příkladu z přijímaček si velmi názorně ukážeme, jak řešit slovní úlohy, co je důležité v zadání, jak si vyjádřit neznámou, jak pracovat s dalšími údaji ze zadání, jak si správně sestavit rovnici i jak ji pak vyřešit, a na závěr vše stručně shrneme a přidáme doporučení. S námi přijímačky zvládnete – nebojte se matematiky!
Pasáž pojednává o tom, že není rozumné půjčku platit další půjčkou. Spolubydlící Bankovkovi vysvětlují, že tento způsob může vést do dluhové spirály, přibližují pojmy konsolidace půjček, osobní bankrot, oddlužení. V každé situaci se dá najít řešení a i z dluhů je cesta ven.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 4. ročníku pracovat s jednotkami různých veličin. Budeme třídit jednotky podle veličin, řadit je podle velikosti i přirovnávat si různé veličiny k úkonům v praktickém životě. Procvičíme si převody jednotek času, hmotnosti i délky a vyzkoušíme svůj odhad.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 1. ročníku pracovat s daty a orientovat se v tabulce. Tentokrát se přesuneme do cukrárny u Haničky, kde budeme evidovat do tabulky nanuky, kornouty i několik druhů zmrzlin. Zamyslíme se nad zapeklitými matematickými otázkami a také zkusíme doplnit označení sloupečků i řádků do připravené tabulky.
V tomto sladkém díle Wifiny se podíváme, jak se vyrábí zmrzlina. Dozvíme se, jak vzniká, jaký je rozdíl mezi sorbetem a smetanovou zmrzlinou. Jaké příchutě lidé nejvíce milují a co musí zmrzlinář umět? Nahlédneme do samotné výroby a zjistíme, že vytvořit dokonalou opravdovou zmrzlinu není jen tak.
Když nemohou děti do školy, pusťte si školu domů! Tým lektorů pomůže žákům s přípravou na přijímací zkoušky a zopakuje s nimi to nejzákladnější z učiva matematiky. Ondřej Šíla vysvětluje, k čemu jsou dobré tabulky, co znamená pojem četnost a jak se počítá aritmetický průměr. Výklad doplňuje konkrétními příklady.
13 464
755
4 588
1 300
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.