21:00
Jak si na počítači jednoduše vytvořit vlastní komiks.
Když píšeme dopis, dodržujeme určitá formální pravidla. Stejně tak je to i při psaní mailu. Stručně vyjádříme obsah svého sdělení v kolonce „předmět“. Máme možnost využít k zaslání zprávy více příjemcům najednou. Rozmyslíme si, zda budeme posílat i přílohy, aby objem dat nebyl moc velký a nezahltil schránku příjemce.
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 3. ročníku správně napsat pracovní postup. Čím začneme? Prvně nás budou zajímat pomůcky, které budeme potřebovat, poté pečlivě promyslíme, jak budeme postupovat. Jednotlivé body si zapíšeme a zrekapitulujeme. Podaří se nám podle vytvořeného pracovního postupu zhotovit výrobek? Pusťme se do práce!
Desátý díl LOGOhrátek bude doslova pohádkový. Při dechovém cvičení posílíme retní svaly a potrénujeme výslovnost určitých hlásek. Zkusíme vyjádřit pohyby různých pohádkových postav nebo zasadit postavy z dnešního světa do pohádkové říše. Na závěr potrénujeme koordinaci pohybů při kreslení pohádkových nástrojů.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 5. ročníku rozpoznat a vytvářet řeč přímou a nepřímou. Vysvětlíme si, jak se píší u přímé řeči uvozovky i jak se odděluje uvozovací věta.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 3. ročníku napsat pozdrav z výletu formou pohlednice. Zopakujeme si, z čeho se skládá dopis, jak vyplnit adresu i kde píšeme velká písmena na začátku slov.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 1. ročníku psát písmenko B, b. V úvodu nám s vyvozením písmenka pomůže básnička, ve které si všechna písmenka b zakroužkujeme. K upevnění využijeme pantomimu, pojmenování různých ingrediencí receptu bábovky. Psát budeme provázkem, prstem do mouky i fixem na desku.
Krátce pro smrti Jana Palacha přednesl tehdejší československý prezident Ludvík Svoboda prostřednictvím televize projev, kterým reagoval na dění té doby. Podívejme se na jeho proslov k občanům v nezkrácené podobě.
V sedmém díle LOGOhrátek si posvítíme na příslovce, která nám říkají, jak se něco děje. Při dechovém cvičení je využijeme při popisování toho, jak foukat. Popovídáme si o potlesku a vyzkoušíme si jeho intenzitu podle nálady z výkonu. A na závěr popíšeme obrázek podle otázek.
Pojďme se společně podívat na video o znakovém jazyce. Tento jazyk tvoří vizuálně pohybové prostředky. Každý stát má svůj znakový jazyk a je určen pro všechny neslyšící, ale také pro tlumočníky a všechny, kdo komunikují s neslyšícími. Víte že první písemné známky o znakovém jazyce pochází už ze 7. století?
11 402
611
3 370
1 030
67
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.