03:39
Vysvětlení pojmů reklamace a záruční doba a za jakých podmínek k reklamaci může dojít. Dále se děti dozvědí, jaká práva má zákazník při reklamaci a jak při ní postupovat.
Praktické rady, jak odmítat nekalé obchodní praktiky, které na člověka útočí z mnoha stran. Vysvětlení, jak se jim bránit i jak jim předcházet.
Vysvětlení, jak probíhá reklamace v praxi od lhůty pro reklamaci, přes soupis reklamačního protokolu až po doručení zboží zpět prodejci.
Základní informace o ČOI neboli České obchodní inspekci. Tato organizace kontroluje prodejce a jejich výrobky, které jsou dodávány na trh. Zároveň tak chrání práva spotřebitelů.
Animovaná ukázka věnovaná vývoji nakupování, včetně upozornění na nebezpečí spojené s nákupem přes internet. Počet uživatelů internetu, kteří na něm současně nakupují, se stále zvětšuje. Proto se stává stále lákavějším prostředím pro novodobé zloděje a podvodníky.
Podvodní obchodníci prodávají předražené a nekvalitní zboží za použití manipulace a agrese. Nebojí se lži ani zastrašování. Často se při tom dostávají na hranu zákona, nebo ho dokonce při nekalých obchodních praktikách porušují.
Závěrečná část autentického vyprávění mužů, kteří se stali oběťmi domácího násilí ze strany svých partnerek či manželek. Za jakých podmínek a kdy se tito muži odhodlali odhodit stud a začít s problémem něco dělat? S jakými problémy se museli na cestě ke svobodě vypořádat? Jak se upravily jejich vztahy s dětmi? A jak se jim žije po opuštění toxických vztahů?
Romové byli za druhé světové války z rasových důvodů terčem pronásledování. Už v roce 1939 byla přijata „proticikánská“ opatření a zřízeny pracovní tábory pro muže, kteří se „štítí práce“. Na území Čech a Moravy byly takové tábory dva: v Letech u Písku a v Hodoníně u Kunštátu. Roku 1942 vešlo v platnost nařízení o potírání cikánského zlořádu a pracovní tábory se změnily ve sběrné cikánské tábory, určené pro celé rodiny.
Politické procesy, typické pro komunistický režim, probíhaly už před únorem 1948 a pokračovaly v určité podobě až do pádu komunismu. Nejznámější jsou ale procesy z 50. let, které byly často zinscenované, vyznačovaly se neúměrně přísnými tresty a často i popravami. Jejich účelem bylo zastrašení společnosti a likvidace politických konkurentů či tzv. nepřátel lidu. Totalitní režim se o procesy přímo opíral. Vzorem v této činnosti byl režimu Sovětský svaz, kde Stalin během 30. let prováděl masové politické čistky. Politické represe však probíhaly i na regionální úrovni a tresty bývaly někdy udělovány i bez soudů.
Jak se vyrovnat se zklamáním, které nám způsobili ti nejmilovanější? Lze překonat strach, stud a bezmoc? Otevřené zpovědi seniorů o tom, jak se z vlastního dítěte stane nepřítel, a také o tom, jak nelehká je obrana proti násilí, ať už má jakékoliv podoby.
Příběh paní Vranové o tom, jak došlo k jejímu ještě většímu zadlužení. Jako podnikatelka si vzala další půjčku na podnikání a poté splácení přestala zvládat.
Příběh ženy žijící se dvěma dcerami, která je v dluhové situaci a v minulosti měla i problémy s alkoholem. Finanční poradkyně jí pomáhá určit rodinné příjmy a výdaje a znovu se finančně postavit na vlastní nohy.
Definice důležitého pojmu RPSN. Ten by měl znát každý, kdo uvažuje o jakémkoliv úvěru. Jde o roční procentní sazbu nákladů a pomáhá nám vyhodnotit cenu úvěru.
Jak přistupovat k potravinám v době, kdy se všechno zdražuje? Odbornice na stravování Kateřina Cajthamlová poskytuje pár tipů, nejen jak správně zacházet s potravinami (ohřívání, zamražování, konzumace, tvoření zásob), ale také uvádí výhody stravovacích zařízení, konkrétně kantýn.
12 809
721
4 368
1 213
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.