11:39
Pořad seznamuje děti s jehličnatými stromy. Vysvětluje rozdíly mezi jehličnatými a listnatými stromy. Dále objasňuje, k čemu slouží šišky, proč je důležité sázet stromky a starat se o lesy. V pořadu jsou ukázány různé druhy jehličnatých stromů: borovice, smrk, jedle a modřín. Tak se pojďte podívat s námi.
Pořad seznamuje děti s listnatými stromy. Popisuje, jak se jmenují části stromu a k čemu slouží koruna, kmen, kůra nebo kořeny. Dále názorně ukazuje, co se děje s listy během celého roku, a odpovídá na otázku, proč jsou pro nás listy stromu tak důležité.
Pořad seznamuje děti s podzimními plody. Jsou v něm ukázány plody jako šípky, hloh, pámelník nebo kaštany. Informuje, které plody jsou jedlé a užitečné, a které naopak slouží jen zvířatům. Jsou ukázány i výrobky z těchto plodů, například zvířátka a korále.
Pořad seznamuje děti s ročním obdobím zimou. Tento díl ukazuje, jak se v zimě příroda mění, jak se dá pomoci rostlinám v zimním období a co dělají některá zvířata – například, kde spí ježek.
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Je meloun ovoce, nebo zelenina?
Pořad zábavnou formou ukazuje dětem rozdíl mezi červenou a modrou barvou. Dále jsou zde představeny odstíny modré barvy (světle a tmavě modrá).
Pořad zábavnou formou seznamuje děti s červenou barvou. Ukazuje, co všechno je červené, a určuje rozdíl mezi odstíny (světle a tmavě červená).
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč vyhazujeme odpadky?
Pořad seznamuje děti se stříbrnou barvou. Ukazuje, jaké předměty jsou stříbrné. Dále je zde krátké zopakování barev červené, zelené, modré a žluté.
Seznámení s barvami v rámci lidské tváře. Jaké barvy v obličeji může člověk mít, když je mu zima (modrá pusa), když je mu špatně od žaludku (zelený obličej) nebo když má rýmu (červený nos).
Pořad dětem ukazuje, jak je důležité vyslovovat všechna písmena správně. V tomto dílu hlavní hrdina přestal vyslovovat písmeno „V“. Začíná se „zaječí“ rozcvičkou, po které následuje vysvětlení, jak špatné vyslovování ovlivní význam slov (rána/vrána, lak/vlak, loupat/vloupat).
Pořad seznamuje děti s výslovností písmena „F“ za pomoci hudebně pohybových her a dramatizace. Hlavní hrdina dětem ukáže, jaký je rozdíl ve slovech s písmenem „F“ a bez něj (rak/frak). Do těchto činností děti zapojí celé tělo a na konci pořadu se seznámí s písní „Fenek“.
Pořad hravou formou ukazuje dětem, jak vypadá růžová barva, a v místnosti se hledají objekty, které jsou růžové.
Pořad seznamuje děti se zlatou barvou a v místnosti se hledají zlaté objekty.
Pasáž vysvětluje, jaký je rozdíl mezi malířem obrazů a malířem pokojů. Děti si dále zopakují barvy z palety.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit pomůcku na poznávání barev. Budeme potřebovat: barevné papíry, ruličky od toaletního papíru, nůžky, lepidlo a lékařské špachtle.
12 813
722
4 388
1 219
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.