07:17
Bajka O lvu a myši, kterou předčítá herec Tomáš Töpfer. Příběh vypráví o starém lvu, který se jednoho dne slituje nad myší a pustí ji ze svých spárů na svobodu. Když ho později zajme lovecká výprava, oplatí mu myška jeho laskavost. Pohádka je vhodná také jako doplňkový materiál k výuce češtiny pro cizince.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme na otázku: Z čeho se vyrábí lidské tělo?
Bajka O vráně, sýru a lišce, kterou předčítá herec Tomáš Töpfer. Příběh vypráví o ješitné vráně, která si myslí, že všechno ví a všechno umí. Když se však zmocní kousku sýra, na který si dělá zálusk i mazaná liška, nechá se lacině napálit.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč každý člověk vypadá jinak?
Co je horská služba, jak funguje záchrana na horách a jak se máme chovat, abychom horskou službu nepotřebovali.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč cukr není zdravý?
Méďa Sportík nám pomůže se rozhýbat! Cvičení je zdravé a přináší dobrou náladu i pružné tělo. Sportíkova kamarádka Bedýnka nám k tomu zahraje ,,švihadlovou" písničku a půjde nám to úplně samo. Jestli chcete, můžete si k tomu cvičení zazpívat s ní. Jenom pozor, aby vám u toho nedošel dech. V dnešním díle vám Sportík ukáže, jak se při cvičení dá využít švihadlo. Máte už připravené švihadlo? Tak pojďme na to!
Jak se má správně volat Záchranná služba, jaké informace jsou důležité a co se naopak při volání na tísňovou linku dělat nemá.
V ordinaci pana doktora je už připravený plyšový Medvídek a jeho kamarádi: Klokan, Panda, Hroch a Žralok, aby dětem pomohli s jejich trápením. Sami totiž ledacos zažili a vědí o problémech své. Mají ale také smysl pro legraci a veselou osobní historkou pomáhají dětem pochopit, jak se dá s každým trápením bojovat a kudy vede cesta ven. Dnes poradí Aničce, jak nebýt smutná a najít si nové kamarády.
V ordinaci pana doktora je už připravený plyšový Medvídek a jeho kamarádi: Klokan, Panda, Hroch a Žralok, aby dětem pomohli s jejich trápením. Sami totiž ledacos zažili a vědí o problémech své. Mají ale také smysl pro legraci a veselou osobní historkou pomáhají dětem pochopit, jak se dá s každým trápením bojovat a kudy vede cesta ven. Dnes poradí Evičce , jak se naučit žít se svou nemocí - astmatem.
Bajka O oslu a štěněti, kterou předčítá herec Tomáš Töpfer. Příběh vypráví o oslíkovi, který žárlí na nového psa svého pána. Aby se mu zavděčil, snaží se být ještě hravější a přítulnější, než je pes. Při vítání však páníčka omylem pošlape a za to ho čeká trest. Oslovi tak nezbývá nic jiného než utéct.
Bajka Dřevorubec a lev, kterou předčítá herec Tomáš Töpfer. Příběh vypráví o lvu, který pomáhá dřevorubci štípat dříví. Ten si jeho pomoci váží a lva vychvaluje. Jednoho dne ho ale ošklivě urazí, což navždy poznamená jejich přátelství.
Kit s Baterkou potkávají ty největší živočichy, kteří žijí pod hladinou oceánu. Jaké stihl pan baterka vyfotit? Do sbírky už jim chybí jen krakatice. Kde žije? A co všechno se o ní dozvědí?
TV Mini Uni odpovídá na otázku: Proč je na světě vajíčko. Co si myslí televizní experti? Říká se správně vajíčko, nebo vejce? A jaký je mezi nimi rozdíl a jak to v nich vypadá? Podívejte se, jak se takové vejce vyvíjí, co má společného s miminkem a kdo všechno může vejce snášet.
Pojďte se s námi podívat do zoo. Ukážeme vám třeba gorilí mládě, slůně, poníka a další zvířata i jejich mláďata. Samozřejmě nebudou chybět ani rozhovory s odborníky o tom, jakou potravu zvířata dostávají a co vše potřebují k tomu, aby se jim v zoo dobře dařilo.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Co jedí Eskymáci?
13 527
758
4 602
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.