05:42
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Pořad hravou formou seznamuje děti s prvním písmenem abecedy – A. Věnuje se tomu, jak se velké tiskací A píše a jaká slova tímto písmenem začínají. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Y. Určuje rozdíl mezi písmeny I a Y, a ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit hru s geometrickými tvary. Budeme potřebovat: karton, barevné pěnové papíry, nůžky, černý fix, suchý zip a geometrické tvary.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem V. Michal Nesvadba názorně dětem ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova, která tímto písmenem začínají. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem N. Po celkové rekapitulaci písmen, které se objevily v předchozích dílech, se pořad zaměřuje na psanou podobu tiskacího písmena N a představuje slova začínající tímto písmenem. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Seznámení s barvami v rámci lidské tváře. Jaké barvy v obličeji může člověk mít, když je mu zima (modrá pusa), když je mu špatně od žaludku (zelený obličej) nebo když má rýmu (červený nos).
Pořad seznamuje děti se stříbrnou barvou. Ukazuje, jaké předměty jsou stříbrné. Dále je zde krátké zopakování barev červené, zelené, modré a žluté.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit číselnou skládačku. Budeme potřebovat: papírový talířek nebo tácek, tužku, víčko od PET lahve, nůžky a fixy.
Mikádo je další hra, kterou nám představí Herní slabikář. Je to další hra, která se hraje po celém světě, díky ní si cvičíme motoriku, pozornost i šikovnost. Tak si pojďte taky zahrát.
Herní slabikář nám v tomto díle představí hru, piškvorky. Víte, že se tato strategická hra nemusí hrát jen na papíře? A že ji můžete hrát i venku? Tak to pojďte zkusit.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit šněrovací botu. Budeme potřebovat: tkaničky, karton, papír, tužku, fix, štětec a akrylové barvy.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit dřevěné puzzle. Budeme potřebovat: lékařské špachtle, gumičku, barevné fixy, černý fix, tužku a oboustrannou lepící pásku.
13 392
750
4 569
1 255
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.