Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Šikulové

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 53

Podzimní ježek

03:34

Podzimní ježek

Ježek je všežravec a jí i slimáky. Proto si ho každý zahrádkář hýčká. Ať už máte zahradu nebo ne, můžete si jednoho ježka vyrobit. Na tvoření budete potřebovat seno, kaštany, skořápky od ořechů, šišky, punčocháče, nůžky, provázek a tavicí pistoli. Šikulové vám ukážou, jak na to.

Šiškový skřítek

05:59

Šiškový skřítek

Skřítci jsou v mnoha pohádkách a mají mnoho podob. Tentokrát si vyrobíme skřítka s tělem ze šišky a s filcovou čepičkou. Na tvoření budete potřebovat: filc, nůžky, permanentní fix, tavicí pistoli, šišku, dřevěnou kuličku a rolničku. No a jestli ten váš skřítek bude hodný nebo zlý, to už je jen a jen na vás.

Lesní skřítek z přírodnin

06:39

Lesní skřítek z přírodnin

V mnohých příbězích se vyskytují skřítci. Jednoho takového skřítka z přírodních materiálů si vyrobíme. Na tvoření budeme potřebovat přírodniny, poleno, nůžky, zalamovací nůž, šišky, režnou nit, tavnou pistoli, provázek a ořechy. Se Šikuly můžete mít svého soukromého skřítka z přírodnin i vy.

Drak ze šišek a ořechů

10:18

Drak ze šišek a ořechů

Máte rádi pohádky s draky? Pojďte si jednoho takového draka ze šišky a ořechových skořápek vyrobit. Na tvoření si připravte borovou šišku, tavnou pistoli, skořápky od ořechů, dřívka, chlupatý drátek, fix, kukuřici a nůžky. Šikulové vám ukážou, jak na to.

Šikulové: Ptáček z nafukovacího balónku

05:10

Šikulové: Ptáček z nafukovacího balónku

Nafukovací balónek lze použít různými způsoby. My si ukážeme, jak z něj vyrobit pohádkového ptáčka. Budeme potřebovat: balónek, oboustrannou lepicí pásku, barevné papíry, nůžky, tužku, krepový papír, fix, pohyblivá očička, provázek a v neposlední řadě i šikovné ruce. Máte je? Tak pojďme na to!

Šikulové: Rohlíkový motýl

01:39

Šikulové: Rohlíkový motýl

Rohlíkový motýl, to je dobrota. Zní to sice podivně, ale skutečně na talíři budeme mít motýla. Ovšem naaranžovaného ze surovin, které objevíme v naší chladničce. Podívejte se, jak na to. Krom rohlíků budete potřebovat kolečka salámu, kousek sýra, špičatý nůž a pak už jen prkénko na krájení. Pak si na svačince můžete společně pochutnat. A nezapomeňte uklidit nádobí!

Šikulové: Ptáček v hnízdě

06:25

Šikulové: Ptáček v hnízdě

Na jaře s oblibou posloucháme zpěv ptáků, kdy většina z nich sedí na hnízdě a zahřívá svoje vajíčka. Dnes si vyrobíme takového ptáčka na hnízdě. Budeme potřebovat: karton, papírové talířky, kousky látek, pohyblivá očička, pírka, přírodniny, tavnou pistoli, lepidlo, nůžky, tužku, pastelky, temperové barvy.

Šikulové: Jarní motýl a včelka

09:36

Šikulové: Jarní motýl a včelka

Těšíte se na jaro? Dnes ho budeme přivolávat. Vyrobíme si z papírové ruličky jarního motýla a včelku. K výrobě potřebujeme: krepový papír, bílý karton, hedvábné papíry, ruličky od toaletního papíru, čistítka na dýmky, bavlnky, jehly, lepidlo, nůžky, šídlo, štětec a lepidlo. Nezapomeňte na šikovné ruce a pusťte se do práce.

Šikulové: Řízkování rostlin

01:42

Šikulové: Řízkování rostlin

Rostliny se dají rozmnožovat různými způsoby. Jedním z nich je „řízkování“. Pozor nemá to nic společného s oblíbeným jídlem. Snad jenom to, že se také řežou kousky. Uvidíte, jak správně postupovat při množení africké fialy. A vlastnoručně vypěstovaná kytička je ten nejkrásnější dárek, třeba pro maminku.

Šikulové: Vertikální zahrádka

06:04

Šikulové: Vertikální zahrádka

Vertikální zahrádka? Co to je? I na malém prostoru můžeme pěstovat více rostlin. Prostě si je zavěsíme nad sebe. Podívejte se, jak na to. Všechny k tomu potřebné věci určitě najdete doma.

Šikulové: Vznášející se motýl

00:33

Šikulové: Vznášející se motýl

Jak je možné, že se papírový motýl vznáší? Stačí použít dostatečně silný magnet a kancelářskou sponku. Vyrobte si motýlka, pracujte podle návodu a vyzkoušejte si tento pokus. Dozvíte se, jak funguje magnetická přitažlivost.

Šikulové: Pěstování řeřichy

02:00

Šikulové: Pěstování řeřichy

Nikdo z nás nechce být nemocný. Pro svoje tělo potřebujeme vitamíny, které se nacházejí v čerstvé zelenině a ovoci. A kde je vezmeme? Třeba si doma vypěstujeme řeřichu a na ní si pak pochutnáme. Budeme potřebovat vatu, vodu a semínka řeřichy.

Načíst další videa
Probíhá načítání