05:03
Už jste někdy přemýšleli, kolik váží lidská kostra nebo která kost v lidském těle je nejdelší? Když se podíváte na rentgenový snímek, zjistíte, že nejmenší kostičky máme v uchu a nejsou větší než zrnko rýže. A víte, že žralok má sice měkké kosti, ale jeho ostré zuby jsou tvrdší než kámen.
Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 3. ročníku podívat na to, jak vypadají a fungují orgány v našem těle. Věděli byste, které orgány jsou v našem těle a k čemu slouží? Na závěr lekce se naučíme pojmenovat některé orgány v anglickém jazyce a navštíví nás ministr školství pan Robert Plaga.
Jak se bezpečně pohybovat na ulici a na silnici? Jaké významy může nést slovo „zebra“? Zhlédněte názorné ukázky správného přechodu přes silnici, dopravních značek, bezpečného cestování autem i ochrany před úrazy na kole.
Pořad vysvětluje význam poznávacích dopravních značek a orientačních cedulí. Součástí je i varování dětí před cizími lidmi, kteří je mohou lákat do auta, a to formou názorné ukázky.
Dětská záchranka v akci: Záchvat křečí nebo epileptický záchvat může postihnout každého z nás. Co vlastně můžeme udělat, chceme-li pomoci? Zásady první pomoci si zopakujeme s dětmi.
Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá.... zpívá ve své písničce Ivan Mládek. Co vše se může ale stát, když se na skály vydají lidé, kteří přecenili své síly? Jak se zachovat ve složité situaci? O tom vypráví tato epizoda z cyklu "Zachraň se, kdo můžeš!".
Historie pudinku je opravdu zajímavá a nečekaná. Co má společného pudink s masem, se dozvíte v tomto videu. A jak to bylo s pudinkem na královských stolech?
Epizoda Jak seděli na vajíčkách ze seriálu Pohádky z mechu a kapradí pomůže dětem přiblížit, jakým způsobem se projevuje emoce soucit. Jednou šli Křemílek a Vochomůrka na výlet a louskali si lískové oříšky, když zaslechli naříkání z koruny stromu. Kdo to naříká?
Shrnutí poznatků z několika dílů pořadu o dopravní výchově. Vysvětlení rozdílů mezi dopravními značkami (zákaz, výstraha, informace). Ukázka krátké smyslové hry pro rozvoj lidského smyslu sluchu, která dětem připomíná, jak je důležité používat sluch při pohybu na ulici a silnici.
Pořad formou názorné ukázky seznamuje nejen s dopravní značkou „Parkoviště“, ale také s bezpečným používáním barev ve spreji. Dále se zmiňuje o tom, že dopravní značení platí vždy po směru jízdy.
Ukázka zábavnou formou seznamuje děti s výstražnými značkami „Zvěř na silnici“ a „Semafor“. Děti se naučí, jak trojúhelníkové, tedy výstražné dopravní značky vypadají, a jaký mají význam. Zjistí také, kdy se smí a nesmí přecházet přes přechod, tedy který panáček ukazuje STŮJ a který MŮŽEŠ JÍT.
Pojďme se společně naučit pravidla správného chování v silničním provozu. Zaměříme se zejména na bezpečné přecházení přes přechod pro chodce. Proč je nutné při přecházení sledovat, co se děje kolem nás? Zábavnou a hravou formou se dozvíte důležité informace, které vám mohou zachránit život.
Zprávičky nám vysvětlí, proč jsou pro nás reflexní prvky na oblečení a předmětech důležité. Jak to, že nás zviditelní a tím i ochrání? Na kterých částech těla by měly být umístěny? A co znamená slovo reflex?
Pojďme si společně zábavnou formou zopakovat či doplnit pravidla chování v silničním provozu. Důležité je bezpečné chování všech účastníků. Řidič musí mít pod kontrolou zejména rychlost vozidla a chodec by se měl především správně rozhlédnout a sledovat dění kolem sebe. Nezapomeňte si hrát dostatečně daleko od silnice. Dětská dopravní policie opět řeší komplikovaný případ.
13 496
756
4 598
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.