Ukázka pojednává stručně o tom, kdo to byl František Gellner, jaká je jeho poezie, pro koho byl inspirací. Na začátku videa čte Tomáš Klus jednu sloku z básně Po nás ať přijde potopa ze stejnojmenné sbírky.
Tip do výuky
Video se hodí na evokační aktivitu o Františku Gellnerovi. Studenti můžou tvořit z videa klíčová slova ke Gellnerovi nebo odpovídat na otázku: Kdo to byl František Gellner?
Pracovní list slouží pro zpestření výuky literatury a je určený pro žáky středních škol. Na základě informací z videí o Františku
Gellnerovi zpracujte s žáky kreativní formou jeho život, zájmy a postoje.
Pracovní list je určený žákům středních škol a zaměřuje se na čtení s porozuměním. Úkolem žáků je odpovědět na otázky k interpretaci básně Františka Gellnera a označit v básni verše, které zobrazují Gellnera jako v té době zapřisáhlého anarchistu.