12702
Válka na Ukrajině: Odpojení Ruska od SWIFT

05:52

Válka na Ukrajině: Odpojení Ruska od SWIFT

Za matku všech sankcí je považováno odstřižení Ruska od systému SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), který slouží jako vykonavatel zahraničního platebního styku. Využívá jej zhruba jedenáct tisíc bank a finančních společností ze dvou set zemí po celém světě. Každá banka je v této síti identifikována jedinečným kódem BIC. Tohoto kroku se však mnohé evropské země obávají, neboť by tak bylo znemožněno nakupování ruského zemního plynu.

Materiály ke stažení

10 listů

Jak můžete pomoci dětem v mateřské školce

Jak můžete pomoci dětem v mateřské školce. Co můžete jako učitelé udělat? Tento leták vznikl v rámci výuky na Katedře psychologie FSS MU.

Jak můžete pomoci pro dětem na druhém stupni

Jak můžete pomoci dětem na druhém stupni. Co můžete jako učitelé udělat? Tento leták vznikl v rámci výuky na Katedře psychologie FSS MU.

Jak můžete pomoci dětem na prvním stupni

Jak můžete pomoci dětem na prvním stupni. Co můžete jako učitelé udělat? Tento leták vznikl v rámci výuky na Katedře psychologie FSS MU.

Tipy pro dospívající: Jak pracovat se strachem z války?

Jak můžete pomoci adolescentům s válkou na Ukrajině. Co můžete jako učitelé udělat? Tento leták vznikl v rámci výuky na Katedře psychologie FSS MU.

Příručka pro školy v době katastrofické události

Příručka, kterou připravil Národní ústav duševního zdraví ve spolupráci s MŠMT, vznikla jako zdroj informací pro pedagogy základních a středních škol.

Mohlo by vás také zajímat

Globální svět

Hospodaření a ekonomika

Hospodářství

ČT edu nejsou pouze videa

857

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání