12701
Válka na Ukrajině: Evropská závislost na ruském plynu

09:00

Válka na Ukrajině: Evropská závislost na ruském plynu

Jednou z možných sankcí je odtržení Ruska od mezinárodního finančního systému SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), který slouží jako vykonavatel zahraničního platebního styku. Službu využívá zhruba jedenáct tisíc bank a finančních společností ze dvou set zemí z celého světa. Tohoto kroku se obávají mnohé země, jelikož by tak byl znemožněn obchod s ruským zemním plynem, a Evropa by tak přišla o 1/3 z celkové spotřeby plynu.

Materiály ke stažení

10 listů

Jak můžete pomoci dětem v mateřské školce

Jak můžete pomoci dětem v mateřské školce. Co můžete jako učitelé udělat? Tento leták vznikl v rámci výuky na Katedře psychologie FSS MU.

Jak můžete pomoci pro dětem na druhém stupni

Jak můžete pomoci dětem na druhém stupni. Co můžete jako učitelé udělat? Tento leták vznikl v rámci výuky na Katedře psychologie FSS MU.

Jak můžete pomoci dětem na prvním stupni

Jak můžete pomoci dětem na prvním stupni. Co můžete jako učitelé udělat? Tento leták vznikl v rámci výuky na Katedře psychologie FSS MU.

Tipy pro dospívající: Jak pracovat se strachem z války?

Jak můžete pomoci adolescentům s válkou na Ukrajině. Co můžete jako učitelé udělat? Tento leták vznikl v rámci výuky na Katedře psychologie FSS MU.

Příručka pro školy v době katastrofické události

Příručka, kterou připravil Národní ústav duševního zdraví ve spolupráci s MŠMT, vznikla jako zdroj informací pro pedagogy základních a středních škol.

Mohlo by vás také zajímat

Globální svět

Hospodářství

ČT edu nejsou pouze videa

859

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání