Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11912
Ochránce 9.díl: Škola versus hidžáb před soudem

06:07

Ochránce 9.díl: Škola versus hidžáb před soudem

Muslimská studentka střední zdravotnické školy podala na svou školu žalobu z důvodu diskriminace. Škola omezovala její náboženskou svobodu tím, že jí neumožňovala nosit hidžáb, protože zastává názor, že zajišťuje bezpečnost žáků a také usiluje o zachování sekulárního školství. Má tedy právo na stanovení pravidel odívání. U soudu se k celé problematice vyjadřuje také školský ombudsman, který zmiňuje nejen osobní názor, ale zastupuje i pohled Ministerstva školství. Jak soud nakonec dopadne?

Materiály ke stažení

Ochránce: Průvodce začleňováním žáků s odlišným mateřským jazykem

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol. Cílem tohoto průvodce poskytnutého META, o.p.s. je zpřehlednit, a zejména usnadnit ředitelům a učitelům základních škol proces začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) do ZŠ.

Ochránce: Metodika pro pedagogické pracovníky zabývající se problematikou žáků cizinců

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního i jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Desatero zásad komunikace s rodičem z odlišného kulturního prostředí

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Krabička první záchrany pro učitele - první dny a týdny s žákem bez znalosti češtiny ve třídě

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Adaptační koordinátor na základní škole

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního a jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání