Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Rozmanitost přírody

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 401

Les a jeho význam

03:38

Les a jeho význam

Víte, čím je les pro naši krajinu důležitý? Chtěli byste se dozvědět, jak pomáhají lesníci našim lesům? Pojďte se společně s Emou projít po lese a dozvíte se odpovědi nejenom na tyto otázky.

Mravenec lesní

03:58

Mravenec lesní

Pojďte se s námi podívat do světa mravence lesního. Daniel vás ve svém mravenčím převleku provede světem mravenců. Dozvíte se, k čemu jsou mravenci užiteční a jak to v takovém mraveništi chodí. A pozor, věděli jste, že jsou mravenci chránění? A že každý mravenec má v mraveništi svou přesně danou roli?

UčíTelka (2. třída): Letní louka

21:52

UčíTelka (2. třída): Letní louka

Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 2. ročníku podívat na letní louku. Seznámíme se s nejmenšími obyvateli louky z říše hmyzu. Ukážeme si luční kvítí a povíme si, jak nám může být užitečné. Také si připomeneme některé pranostiky a zjistíme, co je to Noc svatojánská.

UčíTelka (1. třída): V lese

26:21

UčíTelka (1. třída): V lese

Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 1. ročníku podívat, jak to vypadá v lese. Ukážeme si rostliny a stromy, které rostou v našich lesích a seznámíme se s živočichy, kteří se v nich vyskytují. Na závěr se naučíme, jak vyrobit medvídka z ručníku.

UčíTelka (2. třída): Léto v zahradě

23:12

UčíTelka (2. třída): Léto v zahradě

Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 2. ročníku podívat, jak vypadá takové léto v zahradě. Na začátku si hrou procvičíme paměť a pak si ukážeme, co všechno lze na zahradě vypěstovat. Také si prozradíme, jaké vitamíny jsou v ovoci i v zelenině.

UčíTelka (2. třída): Letní počasí

22:42

UčíTelka (2. třída): Letní počasí

Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 2. ročníku naučit něco o letním počasí. Jak poznáme, že je venku léto, co máme dělat, když nás venku překvapí letní bouřka a jakými barvami hraje duha?

UčíTelka (2. třída): Hospodářská zvířata

22:00

UčíTelka (2. třída): Hospodářská zvířata

Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 2. ročníku seznámit s hospodářskými zvířaty. Jaká hospodářská zvířata známe, co o nich víme a k čemu lidem slouží? Také si vyzkoušíme, jak se dojí kráva a zkusíme najít názvy hospodářských zvířat v nápěvech známých písniček.

UčíTelka (1. třída): Výlet do zoo

24:37

UčíTelka (1. třída): Výlet do zoo

Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 1. ročníku vydat na výlet do zoologické zahrady. Připomeneme si základy slušného chování v zoologické zahradě. A povíme si, jaká zvířátka můžeme v zoo vidět a co všechno o nich víme.

UčíTelka (2. třída): Na návštěvě v lese

24:12

UčíTelka (2. třída): Na návštěvě v lese

Když děti učí telka! Pojďte se společně s žáky 2. ročníku podívat na to, jak to vypadá v lese. Uměli byste pojmenovat různé stromy, houby a rostliny? Věděli byste, jaké živočichy můžeme v lese potkat a jaké zvuky vydávají ?

UčíTelka (1. třída): Exotičtí živočichové

27:52

UčíTelka (1. třída): Exotičtí živočichové

Když děti učí telka! Pojďte se společně s žáky 1. ročníku podívat na to, jaká exotická zvířátka můžeme chovat doma. Dokázali byste najít živočichy maskované ve jejich přirozených podmínkách? A co takhle vyzkoušet si psaní neviditelným inkoustem?

Výlov rybníka s Jakubem Vágnerem

19:54

Výlov rybníka s Jakubem Vágnerem

Výlov rybníka s dobrodruhem a rybářem Jakubem Vágnerem a jeho dětskými asistenty. Jakub Vágner dětem vysvětluje a názorně ukazuje, jak výlov probíhá, jak se rybník vypouští, a děti se dozvídají i něco o rybách, které v rybníce žijí.

UčíTelka (1. tř.): Rostliny na jaře

25:16

UčíTelka (1. tř.): Rostliny na jaře

Když děti učí telka! Pojďme se spolu s dětmi z 1. třídy naučit jména jarních květů. Prohlédneme si, co se za týden stalo s vysetým hrachem, a vyzkoušíme si také jednoduchý pokus s vodou a květem z papíru.

Načíst další videa
Probíhá načítání