Biologie člověka

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 4

Paraziti

26:12

Paraziti

Pořad se zabývá parazity. Je vysvětleno, co je to parazit, jak žijí a jaké jsou druhy parazitů. Dále se řeší paraziti člověka a jaké nebezpečí pro člověka představují. Dozvíme se o parazitech středověkých i současných, o parazitech cizokrajných a o těch, kteří pomáhají léčit různá autoimunitní onemocnění. Ve videu jsou zmíněny také geny a DNA a je ukázán pokus, jak se extrahuje DNA z cibule.

Zrak

26:45

Zrak

Pořad se zabývá zrakem. Je popsána stavba a funkce oka a rozdílnosti stavby oka u různých živočichů. Dále se řeší zrakové testy, test na vnímání hloubky či test na barvoslepost. Ve videu je ukázán i pokus s výrobou Benhamova kola a pokus na důkaz existence slepé skvrny. Je zmíněn Purkyňův jev a kinematografie.

Rakovina

26:36

Rakovina

Pořad se věnuje rakovině. Vysvětluje, jak při dělení buněk vzniká, jak ji vědci a lékaři zkoumají a jak se vyvíjejí léky na rakovinu. Přibližuje také život nemocných dětí v nemocnici a roli zdravotních klaunů.

Tuková tkáň a tloustnutí

26:05

Tuková tkáň a tloustnutí

Pořad se zabývá tukovou tkání a tloustnutím. Je vysvětleno, co je to tuk, jaké jsou funkce tukových tkání, proč jsou důležité v hormonální soustavě a jak funguje tloustnutí. Dále se řeší nemoci z obezity a specialisté vysvětlují vhodný a nevhodný jídelníček a důležitost pohybu a správného způsobu cvičení. Ve videu je také zmíněna výroba mýdla ze sádla a výzkum obezity na myších.

Probíhá načítání