Hledáte pracovní listy? Na ČT edu najdete materiály pro předškoláky, žáky základních i studenty středních škol. Pracovní listy jsou rozdělené podle předmětů i témat.
Cílem pracovního listu je rozvíjet fantazii a zlepšovat u dětí pisatelské dovednosti. Děti budou potřebovat pouze psací potřeby. Na základě obrázku, který děti vidí, mají vymýšlet, o co asi v příběhu půjde. Video je tedy vhodné pustit až později, kdy děti vyčerpají možnosti práce s obrázkem.
Zde najdete metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: Čtyřlístek - Poprask v zoo - 3.ročník.
Cílem metodického listu je ukázat, jak lze pracovat s příběhem Čtyřlístku – jak rozvíjet slovní zásobu, pracovat s významem slov a propojovat vzdělávací obory za pomoci témat. Aktivity jsou určeny žákům 3. ročníku.
Pracovní list je určen žákům 2. ročníku. Jeho cílem je procvičit na známém příběhu Čtyřlístku význam slov, rozšiřovat slovní zásobu, procvičit řazení slov podle abecedy, přivést žáky k zamyšlení se nad přínosem zakládání zoologických zahrad a to vše propojit s úkolem z matematiky.
Pracovní list je určen žákům 3. ročníku. Jeho cílem je procvičit na známém příběhu Čtyřlístku význam slov, přivést žáky k zamyšlení se nad přínosem zakládání zoologických zahrad, naučit je vyhledávat informace na internetu a to vše propojit s úkolem z matematiky. Nejsou potřeba žádné speciální pomůcky, pouze psací náčiní.
Zde metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: Čtyřlístek - Poprask v ZOO - 2.ročník.
Cílem metodického listu je ukázat, jak lze pracovat s příběhem Čtyřlístku – jak rozvíjet slovní zásobu, pracovat s významem slov, řešit slovní úlohy a propojovat vzdělávací obory za pomoci témat.
Pracovní list se věnuje tomu, aby si žáci uvědomili, že jsou věci, které si nemají nechat líbit, a také to, že se dá vše řešit. V evokační části si připomenou, co je někdy nepříjemně překvapilo a jak to řešili. Pak na základě videa posoudí, kterým zvířatům se podle nich ubližuje. Dále popíšou přídavnými jmény, jaký je podle nich pan Hapták. Zde může vzniknout zajímavá diskuse, na základě, čeho tak usuzují, jaké pro to mají ve videu důkazy. Návrhy, jak by situaci žáci řešili, mohou přinést podnětnou debatu.
Pracovní list je inspirován ukázkou Kočka Linda. Úkoly jsou zaměřeny na jazykovou část a jsou určeny žákům prvního stupně. Při plnění úkolů žáci vyhledávají a ověřují potřebné informace v doporučených digitálních zdrojích. Během mluvené interakce respektují základní potřeby komunikačního partnera.
Aktivita je určena pro děti ve věku 3–6 let a slouží k seznámení s tradičními pohádkami. Tento pracovní list dětem přibližuje pohádku Perníková chaloupka.
Hlavním cílem je přiřazování barevných předmětů na perníkovou chaloupku podle jejich barvy a počtu. Aktivita zároveň podporuje rozvoj jemné motoriky, matematických dovedností a zrakového vnímání.
Aktivity na téma Z pohádky do pohádky jsou určeny pro děti ve věku 3–6 let a seznamují je s tradičními pohádkami. V této konkrétní aktivitě mají děti za úkol pomoci Červené Karkulce najít cestu k babičce.
Tato aktivita rozvíjí grafomotoriku, zrakové vnímání a logické myšlení.
Aktivity na téma Z pohádky do pohádky jsou určeny pro děti ve věku 3–6 let a seznamují je s tradičními pohádkami. V této aktivitě inspirované pohádkou Hrnečku, vař! si děti procvičí rozpoznávání tvarů a barev a zároveň rozvíjejí jemnou motoriku, logické myšlení a zrakové vnímání.
Aktivity na téma Z pohádky do pohádky jsou určeny pro děti ve věku 3–6 let a seznamují je s tradičními pohádkami. Hlavním cílem tohoto pracovního listu je doplnění chybějících slov podle obrázků v textu. Tato aktivita podporuje rozvoj řečových a jazykových dovedností, předčtenářských schopností a logického myšlení.
Aktivity na téma Z pohádky do pohádky jsou určeny pro děti ve věku 3–6 let a seznamují je s tradičními pohádkami. Aktivita o třech prasátkách se zaměřuje na dějovou posloupnost, kdy si děti vyzkouší vyprávět příběh a doplnit jej o obrázky s postupem událostí. Tato aktivita rozvíjí řečové a jazykové dovednosti, komunikativní schopnosti, kultivovaný projev a tvořivé myšlení.