Pracovní listy - o vzdělávání

Rozšiřující materiály:

Stupeň vzdělávání:

Předměty:

Vybrané filtry:

Smazat vše

Předměty:

Řadit podle:

Seřadit podle...

Zobrazuji 1-36 z 124

Jak (si) vybrat střední školu: Finální rozhodnutí (5)

Stojíte před finálním rozhodnutím, jaké školy napsat do přihlášky na SŠ. Jak a kde začít? To se dozvíte v tomto materiálu, který slouží jako pracovní list k 5. epizodě seriálu Jak (si) vybrat střední školu.
2. stupeň ZŠ
O vzdělávání

Jak (si) vybrat střední školu: Hodnocení vybraných škol (4)

Jak se dozvědět, jestli vybraná škola opravdu splňuje to, co od ní s deváťákem očekáváte? Tohle se nejlépe zjišťuje na dnech otevřených dveří. To, jak tam získat co nejvíc informací, se dozvíte v tomto materiálu, který slouží jako pracovní list ke 4. epizodě seriálu Jak (si) vybrat střední školu.
2. stupeň ZŠ
O vzdělávání

Jak (si) vybrat střední školu: Moje silné a slabé stránky (2)

Při výběru směru a střední školy je důležité zvážit, co deváťáka baví a jaké jsou jeho silné a slabé stránky. Tento materiál se zabývá úvahou nad těmito vlastnostmi a schopnostmi a slouží jako pracovní list k 2. epizodě seriálu Jak (si) vybrat střední školu.
2. stupeň ZŠ
O vzdělávání

Jak (si) vybrat střední školu: Studium v zahraničí (6)

Zajímá vašeho teenagera studium v zahraničí, ale nevíte, kde začít? V tomto materiálu, který navazuje na 6. epizodu seriálu Jak (si) vybrat střední školu, shrnujeme několik rad a tipů.
2. stupeň ZŠ
O vzdělávání

Jak (si) vybrat střední školu: Výběr konkrétní školy (3)

Pokud máte s deváťákem jasno v tom, jakým směrem by se chtěl v životě vydat, je čas podívat se na konkrétní školy. I tomu by měla předcházet příprava. Tento materiál slouží jako pracovní list ke 3. epizodě seriálu Jak (si) vybrat střední školu.
2. stupeň ZŠ
O vzdělávání

Jak zvládnout neúspěch u přijímaček

Nedostal/a jsem se na školu. Znamená to, že jsem hloupý/hloupá? Vůbec ne! Vysvětlíme ti proč a ukážeme, že to není konec světa. Nakonec ti poradíme, jak ze své situace můžeš vytěžit co nejvíc.
2. stupeň ZŠ
O vzdělávání

Krabička první záchrany pro učitele - první dny a týdny s žákem bez znalosti češtiny ve třídě

Doprovodný materiál, který je určen primárně učitelům základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.
Předškolní
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
O vzdělávání

Metodický list: 10 principů formativního hodnocení

Dokument představí sedm situací, se kterými se můžete potkat ve "formativní" třídě. Dále přiblíží, co je a co naopak není formativní hodnocení. Materiál vznikl ve spolupráci organizací EDUin a Učitel naživo.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Pro pedagogy
O vzdělávání
Časová náročnost:
15 minut

Metodický list: Jak na komunikaci s rodiči

Metodický list představuje základní principy efektivní a respektující komunikace, která je předpokladem pro navázání smysluplné spolupráce s rodinami žáků. Slovní doporučení doplňuje sada videí, které představují příležitosti a úskalí, které mezilidská komunikace může přinášet.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
O vzdělávání

Metodický list: Jak pracovat s volně dostupnými pexesy

Metodický list vysvětluje, jak pracovat s volně dostupnými pexesy. Vysvětluje, jak podpořit osvojování češtiny u dětí a žáků cizinců. Autorem materiálu je Národní pedagogický institut ČR.
Předškolní
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
O vzdělávání
Časová náročnost:
45 minut

Metodický list: Jak si povídat s dětmi o emoci: Osamocení

Cílem aktivit zaměřených na emoci osamocení je, aby si žáci uvědomili své pocity, pojmenovali je a následně s nimi dokázali pracovat.
Předškolní
1. stupeň ZŠ
Prvouka
Komunikace a vztahy
Výchova ke zdraví
Pro pedagogy
O vzdělávání

Metodický list: Jak si povídat s dětmi o emoci: Překvapení

Cílem aktivit zaměřených na emoci překvapení je, aby si žáci uvědomili své pocity, pojmenovali je a následně s nimi dokázali pracovat. Díky vzájemnému sdílení prožitků a představ zjišťují, že u každého se tato emoce projevuje jiným způsobem, přesto se žáci vzájemně nehodnotí a nesrovnávají.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Výchova ke zdraví
O vzdělávání

ČT edu nejsou pouze videa

1 251

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání