Pracovní list slouží především žákům 2. stupně k domácímu procvičování, může být užitečný také při přípravě na přijímací zkoušky na střední školy, neboť desetinná čísla v matematice provázejí žáky napříč celým druhým stupněm.
Pracovní list slouží především žákům 9. tříd k přípravě na přijímací zkoušky na střední školy, může být však také podkladem pro domácí procvičování žákům nižších ročníků.
Rodokmen je takový rodinný strom, ve kterém je zapsán příběh rodiny. Například kdo jsou rodiče maminky a kdo je dcera Vaší babičky. Znáte příběh Vaší rodiny? Zkuste ho zapsat do vlastního rodokmenu.
Některým květinám ještě chybí listy a některé nejsou zbarvené. Je tedy potřeba přírodě pomoci s jarním kouzlením. Přiřadí děti květinám správný počet lístků?
Jaro je také obdobím, kdy se příroda probouzí po zimním spánku a rodí se mláďátka. Každé mláďátko ihned po narození potřebuje být u své maminky. Najdete mláďátkům jejich maminky?
Zkuste zavřít oči a představte si, že se díváte klíčovou dírkou jarní brány. Co vidíte? Abychom si tuhle jarní nádheru mohli užít doopravdy, bude potřeba, abychom našli klíče k jarní bráně.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice, které se pojí s šedivým úterým. Pomůžete uklidit skříň s hračkami?
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Vypravte se na velikonoční stezku plnou zábavných úkolů. Po celou dobu vás bude zpovzdálí pozorovat zajíček, který pro vás v cíli ukrývá poklad.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Aby bylo na Škaredou středu veselo, pojďte si zahrát velikonoční pexeso.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Na Velikonoční pondělí je třeba připravit malovaná vajíčka pro koledníky. Roztřiďte je podle barev do krabiček.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Na Zelený čtvrtek se jedly zelené pokrmy, aby byli lidé zdraví po celý rok. Poznají děti všechny druhy zeleniny?
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Dle pověr by se v na škaredou středu neměl nikdo mračit, aby se nemračil všechny další středy po celý rok. Ukažte si s dětmi různé grimasy.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré tradice a zvyky. Například šedivé úterý. Zvládnou děti obtáhnout všechny linky a nakreslit pavučinu?
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Pojďte si vyrobit velikonoční výzdobu. Kuřátko ve vajíčku si můžete pověsit na nástěnku nebo třeba na okno.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Vydejte se s dětmi na procházku a společně natrhejte pár větviček kočiček nebo vrby. A nebo si je vyrobte společně.
Zde najdete metodickou lekci k povídce No more drama od autora Vratislava Maňáka. Povídka je součástí knihy Kapuce od mikiny, ve které čeští spisovatelé líčí nesnadné životní situace, do nichž se dostávají náctiletí. Povídka vznikla v rámci projektu Celé Česko čte dětem.
Povídka No more drama od Vratislava Maňáka je součástí knihy povídek Kapuce od mikiny, v níž čeští spisovatelé líčí nesnadné životní situace a témata, do nichž se dostávají náctiletí. Sbírka povídek vznikla v rámci projektu Celé Česko čte dětem a je doplněná o metodické lekce.
Povídka Pogo andělů na špičce jehly od autora Petra Stančíka je součástí knihy povídek Kapuce od mikiny, v níž čeští spisovatelé líčí nesnadné životní situace a témata, do nichž se dostávají náctiletí. Celá sbírka povídek vznikla v rámci projektu Celé Česko čte dětem a je doplněná o metodické lekce.
Zde najdete metodickou lekci k povídce Pogo andělů na špičce jehly od autora Petra Stančíka. Povídka je součástí knihy Kapuce od mikiny, ve které čeští spisovatelé líčí nesnadné životní situace, do nichž se dostávají náctiletí. Povídka vznikla v rámci projektu Celé Česko čte dětem.
Hlavním cílem doporučených aktivit je seznámit děti s možnostmi péče o domácí mazlíčky a také posílit jejich finanční gramotnost. Prostřednictvím doporučených aktivit budeme u dětí rozvíjet kooperativní učení a podpoříme rozvoj klíčových kompetencí žáků.
V metodickém doporučení se podíváme jak přiblížit žákům státní znak přes tematiku erbů a jejich symboliky. Dále se můžeme zaměřit na jednotlivé části republiky, kterých se políčka znaku týkají.
Svátek svatého Václava, oficiálně Den české státnosti, můžeme starším žákům přiblížit přes tematiku patronů. Dále téma rozvíjíme přes život sv. Václava k reakcím v umění a místům kolem nás.
Pojmy projektová a tematická výuka bývají zaměňovány, v úvodu tedy oba pojmy kvůli snazší orientaci vysvětlíme. Integrovaná tematická výuka nabízí spojení učiva jednotlivých vzdělávacích oblastí v celek a klade důraz na komplexnost poznávání, při němž se uplatňuje řada mezipředmětových vztahů.
Magdalena Málková v metodice představila Hejného metodu, její charakteristiky i specifika. V dokumentu naleznete i ukázky z různých prostředí a návrhy aktivit.
Pracovní list cílí na to, aby si žáci uvědomili, že jejich online hry jsou zdarma jen díky tomu, že obsahují cílenou reklamu. Dosáhnout takto zacílené reklamy je možné proto, že každý na internetu zanecháváme online stopu. Žáci mají také možnost si uvědomit, jaké stopy nevědomky zanechávají oni.
Je možné dostat facku přes internet? V pravém slova smyslu asi ne, ale přesto nám někdo může přes internet vyhrožovat, vydírat nás nebo nám jinak ubližovat.
Během vyplňování toho pracovního listu se žáci stanou filmovým režisérem, který má za úkol natočit dokumentární film o internetových šmejdech – tedy o nebezpečí, které na nás číhá na internetu.
„Moje mamka na bále, poztrácela korále. Jakou barvu asi mají? Honem všichni jdeme je najít." Tipy na aktivity pro předškolní děti s tematikou Den matek.
Cílem aktivit zaměřených na emoci láska je, aby si žáci uvědomili své pocity, pojmenovali je a následně s nimi dokázali pracovat. Díky vzájemnému sdílení prožitků a představ zjišťují, že u každého se tato emoce projevuje jiným způsobem, přesto se žáci vzájemně nehodnotí a nesrovnávají.
Žák přečte algoritmus zapsaný pomocí symbolů, nalezne v algoritmu chybu (analýza problému) a opraví ji podle souvislosti. V obtížnější variantě žák sestaví a zapíše algoritmus.
www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
Žák identifikuje matematický problém, který vyplývá z uvedené situace, a zvolí si způsob, jak jej bude řešit. Dohledá potřebné informace v doporučených zdrojích.
www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
Žák formuluje zásady bezpečného chování při bouřce. Žák zpracuje leták v digitální podobě formou „storytellingu“.
www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
Žák připraví a naplánuje jednodenní výlet do okolí. Žák si prakticky vyzkouší tvorbu pozvánky na výlet s využitím digitálních technologií.
www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
Žák se seznámí s podobou jednoduchého formuláře, naučí se vyplnit údaje do formuláře, uvědomí si, že si má chránit své osobní údaje.
www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
Cílem pracovního listu je umožnit žákům rozlišit špatné a správné stravovací návyky. / Мета цього завдання - допомогти учням розрізняти шкідливі та корисні харчові звички, оцінити, як правильно реагувати на погану харчову звичку друга.
Je plná vitamínů a lidé ji pěstují už od pradávna. Měla by být v každém zdravém a vyváženém jídelníčku. / З давніх часів люди вирощують овочі, які сповнені необхідними вітамінами. У світі існує понад тисячу різних сортів овочів, які повинні бути в кожному здоровому та збалансованому раціоні.
Pracovní list je určen pro žáky 4.-5. ročníků. Směřuje k tomu, aby si žáci uvědomili, že ne všechny druhy ovoce a zeleniny se pěstují na našem území. / Завдання призначено для учнів 4-5 класів. Учні б мали дізнатися, що не всі фрукти та овочі вирощуються в нашій країні.
Pracovní list je určen pro žáky 4.–5. ročníků. Ti se v něm naučí, že ne všechny druhy ovoce a zeleniny se pěstují na našem území a zopakují si, jaké druhy znají.
V tomto pracovním listu budete určovat základní skladební dvojice ve větách. List je vhodný pro žáky, kteří se připravují na přijímací zkoušky ke studiu na víceletých gymnáziích i čtyřletých oborech středních škol.
V tomto pracovním listu budete určovat základní skladební dvojice ve větách. List je vhodný pro žáky, kteří se připravují na přijímací zkoušky ke studiu na víceletých gymnáziích i čtyřletých oborech středních škol.
V tomto pracovním listu budete pomocí znalostí vyjmenovaných slov odhalovat chyby v psaní -i-/-y-. List je vhodný pro žáky, kteří se připravují na přijímací zkoušky ke studiu na víceletých gymnáziích i čtyřletých oborech středních škol.
V tomto pracovním listu budete pomocí znalostí vyjmenovaných slov odhalovat chyby v psaní -i-/-y-. List je vhodný pro žáky, kteří se připravují na přijímací zkoušky ke studiu na víceletých gymnáziích i čtyřletých oborech středních škol.
V tomto pracovním listu si vyzkoušíte psaní koncovek podstatných a přídavných jmen. Je vhodný pro žáky, kteří se připravují na přijímací zkoušky ke studiu na víceletých gymnáziích i čtyřletých oborech středních škol.
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje psaní podstatných a přídavných jmen se zaměřením na koncovky. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Jeho cílem je popsat základní části lidské kostry. / Цей робочий лист призначений для учнів 2-го ступеня та відповідних класів багаторічних гімназій. Його мета — описати основні частини скелета людини.
Cílem pracovního listu je, uvědomění rozdílu mezi jednotlivými tvary listů a poznání stromů. / Метою робочого листа є усвідомлення різниці між окремими формами листочків та знання дерев.
Pracovní list se věnuje ekosystému les. Děti se seznámí s nejznámějšími rostlinami a živočichy. / Робочий лист зосереджений на екосистемі лісів. Діти ознайомляться із найвідомішими рослинами та тваринами.
Pracovní list se věnuje ekosystému les. Děti se seznámí s nejznámějšími rostlinami a živočichy. Pojmenují si je a poznají jedovaté rostliny, také zjistí, čím se zvířata živí a do jaké skupiny je tedy řadíme. V závěru budou moci popustit uzdu své fantazii, kdy si vymyslí vlastní pohádku.
Pracovní list je určen žákům 5. ročníků. Zamyslí se nad výhodami a nevýhodami nakupování v second handech. PL je zaměřen na rozvíjení matematické gramotnosti a budování povědomí o udržitelnosti životního prostředí prostřednictvím změny nakupovacích zvyklostí. Video je vhodné pustit až po vyplnění PL
Pracovní list se věnuje praktickému využití rýsování, tvorbě slovních úloh a orientaci ve schématu. Je možné udělat první cvičení jako evokační aktivitu a nechat děti hádat, co narýsovaly, a následně pustit video. Důležité je nastavit kritéria u slovní úlohy dle úrovně dětí.
Pracovní list je určen pro samostatnou nebo skupinovou práci žáků 5. ročníků ZŠ. Je zaměřen na propojování informací z textu, videa a z obrázků, na rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti. Obsahuje také úlohy, u nichž by žáci měli dojít k závěru, že jim k vyřešení nějaká informace chybí.
Pracovní list je vytvořený za cílem rozvoje povědomí o zdravé stravě u dětí a zdravém způsobu života. Děti se naučí vyrobit si zmrzlinu, připravit si zdravou svačinku a vzít si vše na piknik.
Pracovní list je určen pro žáky 3.–4. ročníků. Žáci si nejprve přečtou text a zjišťují, zda mají všechny informace potřebné k výrobě korálů. Chybějící údaje zjistí z videa.
Tento pracovní list s řešením je určen pro učitele 2. stupně. Jeho cílem je popsat základní části lidské kostry a představit jedno z onemocnění opěrné soustavy člověka.
Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Jeho cílem je popsat základní části lidské kostry a představit jedno z onemocnění opěrné soustavy člověka.
Tento pracovní list je vhodný pro žáky 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je uvědomit si důležitost dobrých vztahů v rodině a možnosti svého chování. Pracovní list je součástí námětu Rodina z vybrané kapitoly Vztahy v rodině.
Tento pracovní list je vhodný pro žáky 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je procvičení názvů členů rodiny. Pracovní list je součástí námětu Rodina z vybrané kapitoly Vztahy v rodině.
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ, který ověří znalosti poezie a schopnosti práce s textem. Pokud si nebudete něčím jisti, pusťte si video, kde je vše vysvětleno.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o bramborách a fazolích, zopakuje, co se dá z těchto plodin uvařit a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o zemědělských plodinách, procvičí názvy rostlin a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o zajíci polním, jaké mu hrozí nebezpečí a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o vodních ptácích, jejich ochraně a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 2. třídy 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o poli, procvičí názvy polních zvířat a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. třídy 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o poli, procvičí názvy polních rostlin a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o cukrové řepě a o tom, jak získáváme cukr. Procvičí názvy různých druhů cukru a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o chřestu - plodině, která roste na poli a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají česká říkadla a počítadla. Konkrétně se věnuje říkadlu od Jiřího Havla - Kdo bručí je medvěd.
Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí o zemědělství. Dozvíte se, kdy bylo období zemědělců, jaký je rozdíl mezi žitem a pšenicí a mnoho dalšího. (www.nzm.cz)
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Vezme vás na jarní procházku do lesa, kde se dozvíte spoustu nového prvních jarních květinách. Zkuste je na procházce najít a nakreslit nebo vyfotit.
Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. třídy ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o louce. Dokážete poznat luční kvítí podle obrázku? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!
Tento pracovní list je určený pro žáky 2. třídy ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o louce. Dokážete poznat luční kvítí podle obrázku? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o louce a květinách a živočiších, které na ní můžete potkat. Dokážete popsat, jak vypadá Krutihlav obecný? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!
Tento kvíz je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti rostlin. Dokážete z přesmyček poskládat správný název rostliny? Můžete si nalezené květiny potom také namalovat.
Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
Tento kvíz je určený pro žáky 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o lese a dozvíte se také spoustu nových informací. Víte například, co je to sosna?
Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
Tento kvíz je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o lese a dozvíte se také spoustu nových informací. Víte například, který strom má bílou a dobře hořlavou kůru?
Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ, který ověří vaše znalosti poezie a schopnosti práce s textem. Pokud si nebudete něčím jisti, pusťte si video, kde je vše vysvětleno.
Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ, který ověřuje znalosti o tématu velikonočních zvyků a tradic. Vede žáky ke kritickému zhodnocení získaných informací, argumentaci a obhajobě názoru v diskuzi.
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (2. třídy), který ověří vaše znalosti o Velikonocích. Zároveň si procvičíte češtinu a vybarvíte si velikonoční vajíčka.
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (5. třídy), který ověří, jak dobře znáte evropské velikonoční tradice. Víte, kde se dívky o Velikonocích převlíkají za čarodějnice? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (4. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice a zda je umíte rozdělit podle krajů v České republice. Víte, pro který kraj jsou typické černobílé kraslice? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ, který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradici barvení vajec. Jaké znáte techniky zdobení velikonočních vajíček? Pokud by se vám nechtělo barvit vajíčka, můžete si vyrobit velikonoční hlavolam.
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (2. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice. Víte, kdy se chodí koledovat? Jaké je velikonoční tradiční pečivo? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (1. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice. Umíte velikonoční koledu? Pokud ne, pusťte si video a naučte se ji!
Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o jarních rostlinkách. Víte, jaké květiny kvetou na jaře a dokážete je poznat a správně pojmenovat?
Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, jak dobře znáte ptáčky a taky jak se zachovat, pokud někte například potkáte ptačí mládě, které vypadlo z hnízda.
Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co všechno se děje na začátku jara. Víte, že zvířata mění svou srst a někteří ptáci se stěhují zpátky z teplých krajů? Pokud si něčím nejste jistí, pusťte si video!
Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o žábách. Odkud a kam na jaře žáby putují? Pokud nevíte, pusťte si video!
Kvarteto z Metodického portálu www.rvp.cz s vámi hravou formou procvičí, jak se jmenují mláďata zvířat. Zahrajte si s rodiči nebo sourozenci a zjistěte, kdo umí nejlépe pojmenovat zvířecí rodinky.
Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo pracovní list, ve kterém se dozvíte plno zajímavostí o myslivcích, zvířatech žijících v lese a pytlácích. (www.nzm.cz)
Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí ze světa myslivců. Dozvíte se nejen zajímavosti o myslivcích, ale také, jak zatočit s pytlákem. (www.nzm.cz)
Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ vás seznámí se špačkem. Věděli jste, že i ptáci se musí na jaře seznamovat? Podívejte se na video a pomozte špačkovi sepsat inzerát!
Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ vás seznámí s poštolkou. Věděli jste, že i ptáci se musí na jaře seznamovat? Podívejte se na video a pomozte poštolce sepsat inzerát!
Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří, co všechno víte o jelenovi. Dokážete popsat jelena pomocí myslivecké mluvy? Pusťte si video, ať nic nepopletete!
Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří, jak dobře znáte živočichy, které můžete potkat během léta v lužním lese. Pusťte si také video, ať je lépe poznáte v létě na výletě!
Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří vaše znalosti o čápech a komárech. Myslíte si, že tito da živočichové nemají nic společného? Podívejte se na video a ověřte si vaši odpověď!
Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří vaše znalosti o rostlinách, které na jaře začínají kvést. Víte, které to jsou? Pusťte si také video, ať je na jaře bezpečně poznáte!
Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí o vodě. Dozvíte se, proč je voda tak důležitá, jaká má skupenství a mnoho dalšího. (www.nzm.cz)
Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí ze světa ryb a rybářů. Dozvíte se nejen zajímavosti o rybách, ale také jak se staví rybníky nebo jak se stát rybářem. (www.nzm.cz)
Pracovní list pro žáky 2. stupně a střední školy. Obsahuje slepou mapu ČR, prohlubuje poznatky o biosférických rezervacích, procvičuje znalosti spojené s třeboňskými rybníky (fauna, historie).
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje vyjmenovaná slova. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje skloňování vlastních jmen. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje skloňování podstatných jmen. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje psaní velkých písmen, předpon, shodu přísudku s podmětem a další jevy. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje, co jsou to ustálená slovní spojení. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje psaní velkých písmen na začátku slov. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje psaní velkých písmen v názvech osob. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
Tento pracovní list určený pro žáky 1. a 2. stupně základních škol s vámi zopakuje, co je to základní skladební dvojice a jak ji ve větě nalézt. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, pusťte si video, kde je látka vysvětlená a zkuste to znovu.
1. stupeň ZŠ
Střední škola
ČJ a literatura
ČT edu nejsou pouze videa
12 809
videí
720
námětů do výuky
4 356
pracovních listů
1 212
pořadů
69
edukativních her
Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku
Novinky na e-mail
Pošleme vám, co nového se děje ve světě edu. Nová videa, témata, funkce a další.
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.