V této aktivitě mají děti za úkol najít shodné části vajíček. Každé vejce je rozděleno na dvě poloviny, jedna polovina obsahuje číslo a druhá počet kuřátek. Aktivita podporuje poznávání čísel, počítání, logické myšlení a jemnou motoriku.
Tato aktivita dětem pomáhá pochopit životní cyklus slepice. Úkolem je správně seřadit obrázky znázorňující jednotlivé fáze. Děti si tak procvičí logické myšlení a při stříhání pak jemnou motoriku.
Při této aktivitě mají děti za úkol vyčistit prasátko a najít tak čísla schovaná pod skvrnami. Čísla, která děti odhalí, označí do tabulky. Rozvíjí tak svou jemnou motoriku, poznávání čísel a vizuální percepci.
Při této aktivitě děti poznávají hospodářská zvířata a jejich užitek. Pomocí kolíčku označují, jakou surovinu nám dané zvíře dává. Rozvíjejí tak své logické myšlení, jemnou motoriku a řeč.
Tato mazací kniha obsahuje úkoly inspirované životem zvířat na statku. Děti řeší úkoly pomocí fixu, mohou je tak plnit opakovaně a rozvíjet tak jemnou motoriku, zrakové vnímání, řečové a jazykové dovednosti, matematické dovednosti a logické myšlení. Aktivity zahrnují hledání dvojic, grafomotorické c
Pracovní list slouží především žákům 6. ročníku k domácímu procvičování, využít jej však mohou i žáci 9. tříd k přípravě na přijímací zkoušky.
Cílem kapitoly je objasnit žákům pojmy osová souměrnost, osa souměrnosti, útvary osově souměrné, vzor a obraz, seznámit s postupem konstrukce útvarů osově souměrných.
Zde najdete řešení a metodické pokyny k pracovnímu listu Osová souměrnost.
Cílem je seznámit žáky s osovou souměrností, osou souměrnosti, osově souměrnými útvary a jejich konstrukcí.
Pracovní list je určen především žákům 6. ročníku k domácímu procvičování, ale mohou jej využít i žáci 9. tříd při přípravě na přijímací zkoušky.
Pracovní list slouží především žákům 2. stupně k domácímu procvičování, může být užitečný také při přípravě na přijímací zkoušky na střední školy, neboť desetinná čísla v matematice provázejí žáky napříč celým druhým stupněm.
Pracovní list slouží především žákům 9. tříd k přípravě na přijímací zkoušky na střední školy, může být však také podkladem pro domácí procvičování žákům nižších ročníků.
Rodokmen je takový rodinný strom, ve kterém je zapsán příběh rodiny. Například kdo jsou rodiče maminky a kdo je dcera Vaší babičky. Znáte příběh Vaší rodiny? Zkuste ho zapsat do vlastního rodokmenu.