Jsme vaše dětská televize, která se nezalekne ani té nejvšetečnější otázky! Reportéři TvMiniUni najdou odpovědi na všechny vaše dotazy a vše vám také vysvětlí.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Počasí na draka. Rozvíjejte s dětmi smyslové vnímání, řečové a jazykové dovednosti a procvičujte práci s informacemi.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Počasí na draka. Rozvíjejte s dětmi pohybové schopnosti, procvičujte jemnou i hrubou motoriku a smyslové vnímání.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Počasí na draka. Procvičujte s dětmi pohybové schopnosti, jemnou i hrubou motoriku a řečové a jazykové dovednosti.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Počasí na draka. Procvičujte s dětmi tvořivost, schopnost sebeovládání, prosociální postoje a znakové systémy.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Počasí na draka. Rozvíjejte s dětmi pohybové schopnosti, jemnou i hrubou motoriku a ovládání pohybového aparátu a tělesných funkcí.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Trénujte s dětmi práci s informacemi, rozvíjejte jejich řečové schopnosti a jazykové dovednosti.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Procvičujte s dětmi řečové schopnosti, smyslově-logické myšlení a vytváření základů pro práci s informacemi.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Dokáží děti připevnit ježkovi počet bodlinek, který má napsaný na bříšku? Procvičujte s dětmi počty zábavnou cestou.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Vyhlaste ve školce soutěž. Kdo nasbírá nejvíce zážitků a užije si ten nejkrásnější podzim? V aktivitě nabízíme několik tipů na podzimní dobrodružství.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Dokážou děti vybarvit dýně podle čísel? Procvičujte s nimi počítání i názvy barev, odměnou bude podzimní výzdoba.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Procvičte s dětmi podzimní plody a šikovnost a pozornost. Najdou cestu podzimním bludištěm?
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Vydejte se s dětmi na houby! Že nerostou? Tak si je vytiskněte. Během této aktivity budou procvičovat geometrické tvary.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Vytvořte si s dětmi ježka za pomocí barevných listů. Během této aktivity budou děti procvičovat svou fantazii a kreativitu.
Umíte si představit léto bez zmrzliny? My ne. Ta přece k letním radovánkám zcela jistě patří. Nechte děti si zahrát na cukráře a dle zadání přichystat různé objednávky zmrzlin.
Prázdniny a nuda k sobě rozhodně nepatří. Jaké aktivity je možné podniknout s předškoláky? Zajděte na koupaliště, vyrobte domácí zmrzlinu, vyrazte na výlet, nebo plujte na lodi. Spoustu dalších tipů najdete v tomto listě.
Housenky se pohybují pomocí nohou. Nohy jim slouží také k tomu, aby se lépe přichytily na povrchu. Při lezení dělají různé kreace. Pokuste se tyto kreace ztvárnit pomocí provázku.
Abyste mohli hmyz pozorovat zblízka, můžete ho sbírat do sklenice. Ale pozor! Myslete na to, že naše prsty jsou velice silné. S těmito křehkými tvory se musí zacházet opatrně… Já tady mám také jednu sklenici. Poznáte, která zvířátka se nacházejí ve sklenici?
Hmyz je v přírodě velmi důležitý, protože opyluje květiny a je potravou pro ptactvo.
Včely létají z květu na květ a sbírají pyl na med. Ten si včely ukládají v plástvi, která se skládá z šestihranných políček. Pomůžete včelám najít jejich místo v plástvi podle písmena?
Některým květinám ještě chybí listy a některé nejsou zbarvené. Je tedy potřeba přírodě pomoci s jarním kouzlením. Přiřadí děti květinám správný počet lístků?
Jaro je také obdobím, kdy se příroda probouzí po zimním spánku a rodí se mláďátka. Každé mláďátko ihned po narození potřebuje být u své maminky. Najdete mláďátkům jejich maminky?
Zkuste zavřít oči a představte si, že se díváte klíčovou dírkou jarní brány. Co vidíte? Abychom si tuhle jarní nádheru mohli užít doopravdy, bude potřeba, abychom našli klíče k jarní bráně.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice, které se pojí s šedivým úterým. Pomůžete uklidit skříň s hračkami?
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Vypravte se na velikonoční stezku plnou zábavných úkolů. Po celou dobu vás bude zpovzdálí pozorovat zajíček, který pro vás v cíli ukrývá poklad.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Aby bylo na Škaredou středu veselo, pojďte si zahrát velikonoční pexeso.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Na Velikonoční pondělí je třeba připravit malovaná vajíčka pro koledníky. Roztřiďte je podle barev do krabiček.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Na Zelený čtvrtek se jedly zelené pokrmy, aby byli lidé zdraví po celý rok. Poznají děti všechny druhy zeleniny?
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Dle pověr by se v na škaredou středu neměl nikdo mračit, aby se nemračil všechny další středy po celý rok. Ukažte si s dětmi různé grimasy.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré tradice a zvyky. Například šedivé úterý. Zvládnou děti obtáhnout všechny linky a nakreslit pavučinu?
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Pojďte si vyrobit velikonoční výzdobu. Kuřátko ve vajíčku si můžete pověsit na nástěnku nebo třeba na okno.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Vydejte se s dětmi na procházku a společně natrhejte pár větviček kočiček nebo vrby. A nebo si je vyrobte společně.
V tomto pracovním listě a prostřednictvím videa se děti budou věnovat problematice zubů. První cvičení obsažené v PL je zaměřené na slova příbuzná se společným kořenem. Poslední cvičení je věnováno metodě „pětilístku“. Pracovní list je vhodný pro 3.–5. třídu.
Na tento pracovní list budou děti potřebovat lepidlo a nůžky. Odkazuje na to, jak si správně čistit zuby. Vhodné je, aby si děti vystřihly oranžový kartáček s pastou a předvedly na obrázku ostatním, jak si správně podle videa čistit zuby.
Zvládnou děti správně sestavit obličej Mikuláše, čerta a anděla? Vytiskněte si materiál, vystříhejte a následně nechte děti přiřazovat části obličeje k postavám.
Dítě použije k získání a vyhledání informací různé zdroje, rozpozná podstatné údaje, dále je zpracuje a propojí se svými zkušenostmi.
www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
V pracovním listu se zaměříme na zdravou stravu a zdravý způsob stravování jako důležité součásti zdravého životního stylu. Pracovní list poskytuje prostor pro reflexi a sebereflexi.
Cílem pracovního listu je procvičit si hravou formou počítání a práci s obrázkem. / Мета робочого аркуша – потренуватися в аритметиці та роботі з картинкою в ігровій формі.
Cílem pracovního listu je seznámit žáky s ovocem, které se sklízí na podzim a vysvětlit jim rozdíl mezi peckovinami a jádrovinami. / Мета робочого аркуша — ознайомити учнів із фруктами, які збирають восени, і пояснити їм різницю між кісточковими та зернятковими плодами.
Tento pracovní list je určen žákům mateřské školy. Cílem pracovního listu je procvičit poznávání plodů a listů. Pracovní list je součástí námětu Povídejme si o podzimu z vybrané kapitoly Podzim.
Tento pracovní list je určen žákům mateřské školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s listy, které na podzim opadávají ze stromů. Pracovní list je součástí námětu Povídejme si o podzimu z vybrané kapitoly Podzim.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o stromech. Umíte popsat jednotlivé části stromu? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
Zamyslete se, jak pomoci zlepšit kvalitu životního prostředí. Princezna Prga vám v tomto pracovním listu pomůže zjistit, proč jsou stromy a další rostliny tolik důležité.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o stromech. Dokážete popsat jednotlivé části stromu?
Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Přírodopis
ČT edu nejsou pouze videa
12 809
videí
720
námětů do výuky
4 356
pracovních listů
1 213
pořadů
69
edukativních her
Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku
Novinky na e-mail
Pošleme vám, co nového se děje ve světě edu. Nová videa, témata, funkce a další.
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.