Milan Kundera má v české literatuře zcela specifické postavení. Přestože v Česku již dlouho nežil a své knihy psal ve francouzštině, je stále považován za nedílnou součást „naší“ literatury…
Jen málo spisovatelů je v českém prostředí vnímáno tak rozporně jako Milan Kundera. Debata literárních vědců a dalších osobností se zabývá jinakostí Milana Kundery, která mnohé tak provokuje. Pracovní list nabídne náhled do života a díla tohoto autora.
Knihu smíchu a zapomnění psal Milan Kundera v době, kdy odcházel do jemu tehdy neznámé Francie. Pracovní list nabídne nejen maturantům nahlédnutí do života i díla tohoto velkého autora.
Cílem pracovního listu je seznámit žáky s další fází celého konfliktu – se započatým mírovým procesem na Blízkém východě na počátku 90. let, ale také s geografií oblasti (s pojmy jako je například pásmo Gazy).
Co se ti vybaví, když se řeknou roky 1981, 1990 a 2004? Přestavují uvedení prvního osobního počítače typu IBM na trh, publikování první webové stránky a spuštění sociální sítě Facebook. V tomto pracovním listu se s počátky těchto technologií seznámíš podrobněji.
V roce 1923 začal jako druhý na světě šířit své vysílání Československý rozhlas. V tomto pracovním listu se žáci seznámí s klíčovými mezníky a událostmi, které jsou spjaty s rozhlasovým vysíláním.