Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Rozvíjejte s dětmi hrubou i jemnou motoriku i schopnosti předcházející čtení a psaní.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Rozvíjejte s dětmi hrubou i jemnou motoriku i schopnosti předcházející čtení a psaní.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Rozvíjejte s dětmi pohybové činnosti, hrubou i jemnou motoriku, koordinaci ruky a oka a osvojte si elementární poznatky o znakových systémech a jejich funkci (abeceda, čísla).
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Rozvíjejte s dětmi tvořivost, smyslové vnímání, paměť a pozornost.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Rozvíjejte s dětmi pohybové schopnosti, jemnou i hrubou motoriku, koordinaci ruky a oka i tvořivost.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Zkraťte dětem čekání na Ježíška obrázkovým adventním kalendářem.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Rozvíjejte s dětmi fantazii, smyslové vnímání i paměť a pozornost.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Zdokonalujte s dětmi jemnou motoriku, smyslové vnímání i tvořivost.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci Kdo přichází s Mikulášem. Rozvíjejte s dětmi řečové schopnosti, smyslové vnímání a dovednosti, které přecházejí čtení a psaní.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Dokáží děti připevnit ježkovi počet bodlinek, který má napsaný na bříšku? Procvičujte s dětmi počty zábavnou cestou.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Vyhlaste ve školce soutěž. Kdo nasbírá nejvíce zážitků a užije si ten nejkrásnější podzim? V aktivitě nabízíme několik tipů na podzimní dobrodružství.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Dokážou děti vybarvit dýně podle čísel? Procvičujte s nimi počítání i názvy barev, odměnou bude podzimní výzdoba.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Procvičte s dětmi podzimní plody a šikovnost a pozornost. Najdou cestu podzimním bludištěm?
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Vydejte se s dětmi na houby! Že nerostou? Tak si je vytiskněte. Během této aktivity budou procvičovat geometrické tvary.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Vytvořte si s dětmi ježka za pomocí barevných listů. Během této aktivity budou děti procvičovat svou fantazii a kreativitu.
Pracovní list je určen nejmladším žákům prvního stupně. Cílem pracovního listu je přiblížit žákům tradici poslední dubnové noci. Žáci se při práci seznamují se zapisováním dat do tabulky, čtou s porozuměním a zapojují svou fantazii při tvorbě matematické úlohy.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice, které se pojí s šedivým úterým. Pomůžete uklidit skříň s hračkami?
Děti si připomenou velikonoční koledu a symboly Velikonoc, jako je pomlázka, velikonoční vajíčka, velikonoční jidáše. Také si zopakují názvy ptáků žijících v ČR.
Pracovní list je určen pro 1. třídu.
Inspirace pro 1.–2. třídu. Přiložené video seznámí děti s velikonočními tradicemi. Hlavním cílem doporučených aktivit je seznámit děti s původem Velikonoc, s křesťanskými a pohanskými zvyky a tradicemi, které doprovázejí české Velikonoce.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Vypravte se na velikonoční stezku plnou zábavných úkolů. Po celou dobu vás bude zpovzdálí pozorovat zajíček, který pro vás v cíli ukrývá poklad.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Aby bylo na Škaredou středu veselo, pojďte si zahrát velikonoční pexeso.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Na Velikonoční pondělí je třeba připravit malovaná vajíčka pro koledníky. Roztřiďte je podle barev do krabiček.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Na Zelený čtvrtek se jedly zelené pokrmy, aby byli lidé zdraví po celý rok. Poznají děti všechny druhy zeleniny?
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré zvyky a tradice. Dle pověr by se v na škaredou středu neměl nikdo mračit, aby se nemračil všechny další středy po celý rok. Ukažte si s dětmi různé grimasy.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Připomeňte si staré tradice a zvyky. Například šedivé úterý. Zvládnou děti obtáhnout všechny linky a nakreslit pavučinu?
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Pojďte si vyrobit velikonoční výzdobu. Kuřátko ve vajíčku si můžete pověsit na nástěnku nebo třeba na okno.
Jak se s dětmi připravit na Velikonoce ve školce? Vydejte se s dětmi na procházku a společně natrhejte pár větviček kočiček nebo vrby. A nebo si je vyrobte společně.
K oslavám masopustu patří průvod masek. Průvod masek vesnicí je součástí masopustu už dlouhá léta a slouží především k pobavení. Masopustní veselice vždy závisí na místních tradicích. Hledejte a skládejte dílky k sobě tak, aby vznikly obrázky masek.
Dříve lidé před Velikonocemi drželi půst, tedy nejedli maso a různé dobroty. Proto si všichni chtěli před půstem dopřát a pořádně se najíst. A i my si teď dopřejeme a společně si užijeme masopustní hostinu. Upečeme koláče, koblihy a připravíme jitrnice.
Na každém karnevalu je většinou alespoň jeden člověk, který je velmi legrační a dokáže vytvořit pro ostatní skvělou zábavu. Jak se mu říká a jak vypadá? Tito dva klaunové nejsou barevní a nemají vlasy. Vybarvíš je a dotvoříš jim vlasy, aby byli barevní?
Předvánoční čas si zpříjemníme pohádkou O perníkové chaloupce. Pracovní list je určen pro žáky 1. a 2. ročníků. Je zaměřen na aktivní naslouchání a rozpoznání emocí postav z pohádky.
Děti si pomocí videa a následně pracovního listu připomenou nejznámější vánoční tradice. Popíšou Betlém podle obrázku a pojmenují tradice. V závěru listu si budou moci dotvořit perníčky. Pracovní list je vhodný pro 3. třídu.
Děti se zamyslí nad tím, co pro ně znamenají Vánoce. Pokusí se složit svou vlastní báseň a přerýsovat podle předlohy šablonu přáníčka k Vánocům. Pracovní list je vhodný pro 3. až 5. třídu.
Jednou z ikonických pohádek, kterou každý rok můžeme na Štědrý večer vidět v televizi, je právě film z roku 1973 režiséra Václava Vorlíčka s názvem Tři oříšky pro Popelku. My si nejprve poslechneme další variantu této pohádky a pak ji zkusíme porovnat s jinými verzemi.
Zde najdete metodické doporučení k pracovnímu listu, který provádí projektovou výukou na téma charita a dobrovolnictví v období Vánoc a adventu. Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a střední školy.
Zvládnou děti správně sestavit obličej Mikuláše, čerta a anděla? Vytiskněte si materiál, vystříhejte a následně nechte děti přiřazovat části obličeje k postavám.
Pracovní list je určen pro žáky 5. ročníků. Je zaměřen na podporu rozvoje matematické gramotnosti (čtení informací z různých typů záznamů) a digitální kompetence. Porovnáváním informací z různých zdrojů se žáci učí ověřovat jejich pravdivost a zamýšlet se nad jejich důvěryhodností.
Masopust je prý nejveselejší den v roce, tak ho pojďme společně oslavit. V tomto listu najdete návrhy činností, kterými můžete dětem předškolního věku přiblížit zvyky a tradice spojené s masopustním obdobím.
Cílem pracovního listu je poskytnout informace o Tříkrálové sbírce. / Мета робочого листа – надати інформацію про благодійний збір на свято Трьох королів.
Pro mnoho dětí, které k nám přicestovaly z Ukrajiny, budou letos vánoční svátky emocionálně náročné. Ve spolupráci s Centrem LOCIKA proto přinášíme rady od psycholožky pro práci s dětmi, které zůstaly na Vánoce samy. Jak s nimi o Vánocích komunikovat, abychom je ještě více nerozesmutněli?
Co pořídit malému vědátorovi, umělkyni, sportovci či cestovatelce pod stromeček? Nechte se inspirovat seznamem dárků se vzdělávacím potenciálem, který vytvořili garanti a spolupracovníci ČT edu.
Pracovní list děti seznámí s pojmem Letní Slunovrat. Pracovní list je určen žákům 2. a 3. tříd. / Робочий аркуш знайомить дітей з поняттям "Літнє сонцестояння". Призначений для учнів 2-х та 3-х класів.
Pracovní list děti seznámí s pojmem LETNÍ SLUNOVRAT a formou několika cvičení pomůže dětem upevnit představu o délce noci a dne. Pracovní list také připomene, jak se orientovat v kalendáři.
O svatojánské noci se říká, že je kouzelná. Už naši předci během ní praktikovali různé rituály, aby si přičarovali lásku a štěstí. V následujícím videu se o ní dozvíte další zajímavosti.
Pracovní list je určen nejmladším žákům prvního stupně. Cílem pracovního listu je přiblížit žákům tradici poslední dubnové noci. Робочий лист підходить наймолодшим учням першого ступеня. Ціллю робочого листа є наблизити учням традицію останньої квітневої ночі.
Pracovní list je určen pro žáky 4. a 5. tříd prvního stupně základních škol. Rozšiřuje povědomí žáků o tradici pálení čarodějnic a procvičuje práci s informacemi. Робочий лист підходить учням четвертого і п’ятого класу першого ступеня загальноосвітньої школи. Розширює усвідомлення учнів традиції спа
Tématem pracovního listu je den 30. dubna, kdy pálíme čarodějnice. Pracovní list volně navazuje na video z cyklu Chaloupka na vršku. Video je vhodné shlédnout až po vypracování pracovního listu. Pracovní list je určen především žákům druhých tříd.
Pracovní list je určen pro žáky 4. a 5. tříd prvního stupně základních škol. Rozšiřuje povědomí žáků o tradici pálení čarodějnic a procvičuje práci s informacemi. Žáci mohou pracovat ve dvojici. Každý z dvojice si pustí jiné video a zpracuje odpovědi na otázky. Poté si dvojice své odpovědi porovná a
Dvojjazyčné písně v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Dvojjazyčné pohádky v češtině a ukrajinštině pro děti od autorů Časopisu Kamarádi. / Двомовні казки чеською та українською мовами для дітей авторів журналу Kamarádi.
Formou několika úkolů v pracovním listu se děti dozvědí základní informace o masopustních slavnostech. Zároveň si procvičí čtení s porozuměním a určování mluvnických kategorií u podstatných jmen. Žáci si připomenou polohu krajů v mapě ČR. Pracovní list je určen především žákům čtvrtých tříd.
Formou několika hravých úkolů v pracovním listu se děti dozvědí základní informace o masopustních slavnostech. Pracovní list je určen především žákům druhých tříd. Děti budou potřebovat psací potřeby a pastelky.
Pracovní list je zaměřený na propojení čtení, psaní, přemýšlení a vyrábění. Děti si zapíšou, co o Masopustu vědí a po shlédnutí videí shrnou, co se dozvěděly zajímavého. Vyrobí si jednu nezbytnou rekvizitu do průvodu a napíšou k ní podle návodných otázek popis pracovního postupu.
Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ, který ověřuje znalosti o tématu velikonočních zvyků a tradic. Vede žáky ke kritickému zhodnocení získaných informací, argumentaci a obhajobě názoru v diskuzi.
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (2. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice. Víte, kdy se chodí koledovat? Jaké je velikonoční tradiční pečivo? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (1. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice. Umíte velikonoční koledu? Pokud ne, pusťte si video a naučte se ji!
1. stupeň ZŠ
Prvouka
ČT edu nejsou pouze videa
12 810
videí
721
námětů do výuky
4 374
pracovních listů
1 215
pořadů
69
edukativních her
Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku
Novinky na e-mail
Pošleme vám, co nového se děje ve světě edu. Nová videa, témata, funkce a další.
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.