Jedno téma, spousta nápadů. Pod každým Okruhem najdete různorodé "Náměty do výuky" plné videí a pracovních listů. Okruhy vám tak umožní nahlížet jedno téma z odlišných úhlů pohledu. Vybírat můžete přehledně i podle předmětů a stupňů vzdělávání.
Připravili jsme pro vás cestu časem tak, jak se vepsal do architektonických památek. Na území České republiky najdeme spousty významných a zachovalých staveb, které jsou němými svědky doby svého…
Ukrajina je stát ležící ve východní Evropě. Rozlohou je druhou největší zemí Evropy po evropské části Ruské federace, se kterou na východě a severovýchodě sousedí. Část jejího území na východě je…
Dějepis
·
Zeměpis
·
Člověk a společnost
·
Globální rozvojové vzdělávání
Jan Amos Komenský je jednou z nejvýznamnějších postav nejen našich dějin. Myslitel, pedagog, kněz Jednoty bratrské, filozof a spisovatel, který výrazně ovlivnil myšlení svých současníků i generací…
Přinášíme vám ucelený přehled panovnických rodů a představitelů všech státních útvarů, které na území dnešního českého státu kdy existovaly. Naše dějiny jsou pestré a plné dramatických zvratů. Hmotné…
Život posledního československého a prvního prezidenta novodobého českého státu byl plný tak dramatických zvratů, že by je nejspíš ani on sám nedokázal napsat. Je poměrně lákavé pohlížet na ně jako…
Arcivévodkyně rakouská, královna uherská a česká, vévodkyně parmská a burgundská, hraběnka tyrolská, panovnice habsburské říše. Matka 16 dětí, z nichž 7 úspěšně dosadila na evropské trůny.…
V polovině listopadu roku 1989 došlo nejen v našich dějinách ke zvratu, který znamenal konec studené války, totalitního režimu, pád Sovětského svazu a jeho satelitů. Evropa, rozdělená železnou oponou…
Dějepis
·
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
Člověk a společnost
Svátek svatého Václava slavíme jako Den české státnosti. Jaká byla životní a politická cesta knížete Václava? Proč se stal světcem, patronem české země, symbolem kulturním i společenským? Jaká byla…
28. října 1918 se splnil sen mnoha tehdejších Čechů a Slováků. Díky úsilí Tomáše Garrigua Masaryka a dalších vznikl uprostřed Evropy nový stát s názvem Československo. Alois Rašín, Antonín Švehla,…
Olympijské hry jsou zajímavé nejen pro svou barvitou historii, která se píše dodneška. Kam se bude tento sportovní svátek vyvíjet v budoucnosti, je otázkou. V námětech se podíváme na dávnou historii…
Doba pobělohorská měla své logické důsledky a ty se navždy vepsaly do dějin naší země. Možná vám připadá, že události staré 400 let nemají na dnešek žádný vliv, avšak největší poprava, jakou naše…
Po komunistickém převratu v roce 1948 se Československo stalo na dlouhá léta sovětským satelitem a politika, kterou tu začali komunisté prosazovat, se neštítila metod, jež nemají v civilizovaném…