Pohádková hodina

V adventním čase si nejspíš všichni rádi odpočineme, a to i ve škole. Není to protimluv, budeme se učit a procvičovat si, co už umíme, s pomocí oblíbených českotelevizních pohádek. Připravili jsme si pro vás nejen videoukázky, ale i pracovní listy šité na míru problematice, která se v nich objevuje. A to jak pro první, tak i pro druhý stupeň.

Kouzla, čáry a malé zázraky, to všechno jsou věci, které k vánoční atmosféře patří. Tak proč si je nepřinést i do školy a s jejich pomocí neotestovat své znalosti a schopnosti? Zábavné úkoly a úlohy vám pomohou navodit ve třídě svátečního ducha a zároveň nezahálet. Zní vám to dobře? Tak hurá do toho.

Pohádková hodina

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

9 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

9 listů

Pracovní list: Arabela - Popletená pohádka

V tomto pracovním listu si děti procvičí čtení s porozuměním. V druhé části pracovního listu je prostor pro vlastní tvůrčí psaní na téma „Popletené pohádky“. Pracovní list je určen především žákům 2. – 3. tříd. Dětem postačí připravit si pastelky a tužku.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura
Časová náročnost:
45 minut

Pracovní list: Slovní úlohy - Pohádka Arabela: Jezevčík Karel Majer

Úkolem pracovního listu je spočítat matematické úlohy, které jsme žákům připravili v rámci námětu Pohádková hodina. Žáci si procvičí převody jednotek, procenta a rovnice. Ke každému pracovnímu listu se vztahuje videoukázka, kterou žákům můžete pustit před nebo po jeho vyplnění.
2. stupeň ZŠ
Matematika
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 138

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání