Pohádková hodina

V adventním čase si nejspíš všichni rádi odpočineme, a to i ve škole. Není to protimluv, budeme se učit a procvičovat si, co už umíme, s pomocí oblíbených českotelevizních pohádek. Připravili jsme si pro vás nejen videoukázky, ale i pracovní listy šité na míru problematice, která se v nich objevuje. A to jak pro první, tak i pro druhý stupeň.

Kouzla, čáry a malé zázraky, to všechno jsou věci, které k vánoční atmosféře patří. Tak proč si je nepřinést i do školy a s jejich pomocí neotestovat své znalosti a schopnosti? Zábavné úkoly a úlohy vám pomohou navodit ve třídě svátečního ducha a zároveň nezahálet. Zní vám to dobře? Tak hurá do toho.

Pohádková hodina

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

9 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

9 listů

Pracovní list: Arabela - Popletená pohádka

V tomto pracovním listu si děti procvičí čtení s porozuměním. V druhé části pracovního listu je prostor pro vlastní tvůrčí psaní na téma „Popletené pohádky“. Pracovní list je určen především žákům 2. – 3. tříd. Dětem postačí připravit si pastelky a tužku.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura
Časová náročnost:
45 minut

Pracovní list: Chobotnice z II. patra - Podivná hmota

Úkolem pracovního listu je spočítat matematické úlohy, které jsme žákům připravili v rámci námětu Pohádková hodina. Ke každému pracovnímu listu se vztahuje jedna videoukázka, kterou žákům můžete pustit před nebo po jeho vyplnění.
2. stupeň ZŠ
Matematika
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 113

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání