Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Vystoupáme na rozhlednu nebo na vyhlídku a podíváme se na svět očima ptáků

Už jste někdy pozorovali ptáky a říkali si, jaké by to bylo mít křídla, umět létat a pozorovat svět z výšky? Rozhledny a vyhlídky jsou ideální příležitostí, jak aspoň na chvíli vidět krajinu z ptačí perspektivy. Věděli byste, proč lidé rozhledny stavěli, kdy začaly vznikat a jak nejčastěji vypadají? S námi se podíváte na slavné rozhledny, které stavěli slavní architekti, i na technické skvosty, které slouží i k jiným účelům, než jako vyhlídky. Víte, čím je unikátní Petřínská rozhledna, Jurkovičova rozhledna, rozhledna Poledník nebo jaké jsou nejkrásnější vyhlídky v Českém ráji?

Vystoupáme na rozhlednu nebo na vyhlídku

Máte rádi výlety a turistiku? Tak pak by rozhledny rozhodně neměly chybět na vašem seznamu, kam se vydat. Začali je totiž stavět vaši turističtí předci v 19. století, když objevili krásy procházek v přírodě a chtěli vidět krajinu nejen ze země, ale také z výšky. Věděli byste, jaké podmínky musí stavba splňovat, aby byla považovaná za rozhlednu? Mári z Wifiny vám to všechno prozradí. Tedy až se rozhodne, na kterou se vydá, protože v České republice jich je skoro 500. My se zatím podíváme na Petřínskou rozhlednu, Jurkovičovu rozhlednu, rozhlednu Poledník a na nejkrásnější vyhlídky v Českém ráji. A kam se vydáte vy? Na nejvyšší, nejznámější nebo nejstarší rozhlednu, na rozhlednu s největším počtem schodů nebo na rozhlednu s nejkrásnějším výhledem? Jestli nevíte, tak to udělejte jako Mári. Jednoduše píchněte prstem do mapy a cíl výletu je jasný.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Český ráj

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o vyhlídkách Českého ráje. Kam vyrazit na výlet a mnoho dalšího se dozvíte ve videu.

Pracovní list: Jurkovičova rozhledna

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o Jurkovičově rozhledně. Pusťte si video a vyrazte na výlet!

Pracovní list: Petřínská rozhledna

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o Petřínské rozhledně. Pusťte si video a vyrazte na výlet!

Pracovní list: Poledník

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o hoře Poledník. Pusťte si video a vyrazte na výlet!

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání