Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

První pomoc v přírodě: Co mít vždy u sebe a jak poskytnout první pomoc

Na léto se těšíme snad úplně všichni. Venku hřeje sluníčko, můžeme se koupat, přes den jíst zmrzlinu a večer si opéct buřty na ohni. Ale i v létě se může stát řada nepříjemností. Více, co byste měli mít vždycky po ruce a na co byste neměli nikdy zapomenout? Co dělat v případě, když někoho postihne úžeh nebo úpal? Uměli byste pomoci člověku, který má alergickou reakci na bodnutí vosou nebo který se dusí? Víte, jak se zachovat, když už první pomoc nestačí a je nutné zavolat záchrannou službu? Na všechny případy vás připraví Milda z Wifiny, dětská záchranka v akci, Moudronos a další.

První pomoc v přírodě

Skauti mají své heslo, které zní: „Vždy připraven“. K přípravě často stačí jen pár drobností, které budete mít vždy u sebe. Milda z Wifiny vám prozradí, jak je důležité mít u sebe vždy nabitý mobil, zůstat v bezpečí, co by měla obsahovat cestovní lékárnička a mnoho dalších důležitých informací. Věděli byste, jaké to jsou? Při výletech, koupání a cestách za dobrodružstvím, je také dobré znát základy první pomoci. Často stačí jen málo, abyste druhému dokázali sami zachránit život. Podívejte se, jak pomoci člověku, který má alergickou reakci na bodnutí hmyzem nebo něco vdechnul a dusí se. Naučte se rozpoznat úpal a úžeh a také způsoby, jak postiženému pomoci. A kdyby situace byla opravdu kritická, měli byste umět správně zavolat záchrannou službu. Stačí pár minut sledování videa a můžete být i vy záchranářem.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Lékárnička

Jak si vyrobit lékárničku a vydat se tak na bezpečnou cestu se dozvíte v této příručce.

Pracovní list: Lékárnička

Tento pracovní list vám ukáže, jak by měla vypadat lékárnička na cestu, pokud se vydáte na výlet. Proč je lékárnička tak důležitá je vysvětleno ve videu.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání