Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Jablíčka a dýně: Podzimní tvoření z darů zahrady

Šikulové jsou tu a opět mají spoustu dobrých nápadů na kreativní činnosti. Inspirujte se a vyzkoušejte si s vašimi žáky ty, které se vám zalíbí. Budou to dýňová zvířátka nebo spíše stromy z dýňových semínek? Nebo nejlépe obojí? Dýní se totiž týká i náš pracovní list.

Podzimní tvoření z darů zahrady

Ale nezůstaneme jen u nich. Pro šikovné ručičky máme i podrobné videonávody na jablíčko z vlny a věneček z papírových jablíček. Roztomilé podzimní dekorace podle nich vytvoříte raz dva. Nebudou chybět informace o jablečné symbolice i pozitivním vlivu konzumace jablek na naše zdraví.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Strom z dýňových semínek

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je procvičit psaní pracovního postupu a vytvořit si vlastní strom z dýňových semínek. Pracovní list je součástí námětu Podzimní tvoření z darů zahrady z vybraných kapitol Zahrada a Podzim.

Pracovní list: Věneček z papírových jablíček

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je procvičit si hravou formou počítání a práci s obrázkem. Pracovní list je součástí námětu Podzimní tvoření z darů zahrady z vybraných kapitol Zahrada a Podzim.

Pracovní list: Podzimní dýně

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s dýní. Naučí se, jak ze semínka vypěstovat dýni. Pracovní list je součástí námětu Podzimní tvoření z darů zahrady z vybraných kapitol Zahrada a Podzim.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání