04:29
Nevíte, co si počít s ozdobnými dýněmi, které vám vyrostly na zahrádce? Šikulové vám poradí, co vše se z nich dá vytvořit. Nápadů mají spoustu. Nechte se inspirovat a uvidíte, že se i vám nějaké to zvířátko podaří vytvořit.
Po zhlédnutí videa si žáci nejprve můžou nakreslit návrh zvířátka, které by chtěli z podzimních přírodnin vytvořit. Poté se společně vydejte ven, kde nasbírají různé materiály – listy, žaludy, kaštany, větvičky nebo semínka. Ve třídě přírodniny roztřídí podle tvaru a barvy, aby si vybrali ty nejvhodnější na oči, uši nebo tělo zvířete. Pak se pustí do samotného tvoření a využijí i ozdobné dýně, které mohou posloužit jako základ.
Hotovým zvířátkům žáci vymyslí pohádková jména a krátce je představí ostatním. V závěru uspořádají „podzimní zoo“, tedy malou výstavku svých výrobků, a společně se zamyslí nad tím, co je při práci nejvíce bavilo a co by příště udělali jinak.