Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Houby: chutnají, pomáhají vařit i léčí

Chodíte rádi na houby? Nedivíme se vám. My Češi jsme zkrátka národ houbařů. Podle České zemědělské univerzity posbírá každý obyvatel naší republiky více než 8 kilogramů hub ročně. Zatímco například v Británii se lidem houby oškliví, u nás má houbaření dlouhou tradici. A víte, co má s houbami společného chléb? A pivo? Trochu vám napovíme: kvasnice.

Houby: chutnají, pomáhají vařit i léčí

Houby jsou nejen vynikající pochoutkou, kterou si přineseme z lesa, ale také pomáhají vyrábět celou řadu jiných dobrot, a dokonce i léky. Jak to? Podíváme se společně na to, co umějí kvasinky, jednobuněčné houby, které jsou všude kolem nás. Z čeho rostou houby? Proč zrovna v lese? A znáte lanýže? Ne? Tak to se musíte podívat na náš námět. Houby jsou totiž téměř mystická skupina organismů.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Houby

Pracovní list pro žáky 2. stupně základní školy k námětu do výuky Houby. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.

Pracovní list s řešením: Houby

Pracovní list s řešením pro učitele k námětu do výuky Houby. Pracovní list obsahuje metodické komentáře a tipy do výuky pro studenty, kteří si mohou porovnat znalosti z našich videí a zapojit se v hodině do skupinové práce. Vhodné pro prezenční i online výuku.
Probíhá načítání