Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Vybraná kapitola pro:

Tipy a průvodce na výlety po Česku: Kam vyrazit a jak se bavit

Jezdit na výlety, poznávat krásy naší vlasti nebo podnikat dobrodružné výpravy můžete celý rok, ale léto je pro ně jako stvořené. Chtěli byste někam vyrazit nebo si užít zábavu v přírodě, ale chybí vám inspirace a nápady? Poradíme vám, co všechno můžete v létě dělat. Pro malé i velké dobrodruhy je velká zábava lovení kešek. Víte, co je to geocaching? Dáme vám tipy na nejkrásnější skalní města, rozhledny a vyhlídky, skanzeny, jeskyně a také vám doporučíme, jaké jsou nejlepší dopravní prostředky na krátké i dlouhé výlety.

Výlety po Česku: Kam vyrazit a jak se bavit

Pokud se chystáte na výlet, musíte si nejprve vybrat, kam byste chtěli jet a co byste chtěli vidět. Jste rádi v přírodě a zároveň…

Pokud se chystáte na výlet, musíte si nejprve vybrat, kam byste chtěli jet a co byste chtěli vidět. Jste rádi v přírodě a zároveň si užijete každé dobrodružství? Pak vyzkoušejte geocaching, staňte se kačerem a hledejte s pomocí GPS navigace ukryté krabičky s poklady. Baví vás objevovat krásy české krajiny? V tom případě byste měli vyrazit do jednoho z unikátních skalních měst nebo mnoha jeskyní s překrásnými krasovými útvary. Výlet do jeskyní je ideální tip pro parné letní dny, protože je v nich příjemný chládek. Díky rozhlednám a vyhlídkám se můžete pokochat krajinou z ptačí perspektivy a ještě se pěkně zadýchat při výšlapu mnoha schodů a do kopce. Milovníkům historie a lidové kultury by neměla uniknout návštěva skanzenů – uměle vytvořených vesniček s lidovou architekturou. Víte, jak vzniklo slovo skanzen? Až se rozhodnete, kam chcete jet, musíte si vybrat, jaký dopravní prostředek zvolíte. Pojedete na kole, tramvají, autobusem, vlakem, trolejbusem nebo si usnadníte výstup do kopce lanovkou? Prozradíme vám vše o jejich historii i výrobě. S námi si užijete léto naplno.

Náměty

Probíhá načítání