Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Průvodce českou literární tvorbou: Velká jména české literatury

Česká literární tvorba je stejně pestrá a různorodá, jako jsou její autoři. Samozřejmě se také vyvíjí v čase a podle okolností, v nichž vznikala a vzniká. Alois Jirásek tvořil za úplně jiných historických podmínek než třeba Ivan Klíma. A v jejich tvorbě je to poznat. Nabízíme vám průřez tím nejdůležitějším, v čem by se měl alespoň zhruba orientovat každý z nás. V literatuře se totiž odráží mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Je v ní ukryt samotný duch každého národa.

Velká jména české literatury

Seznamte se spolu s námi s tvorbou autorů, kteří ovlivnili nejen své současníky, ale natrvalo se zapsali do příběhu s názvem Česká literatura. Nastíníme vám, jak, kdy a za jakých…

Seznamte se spolu s námi s tvorbou autorů, kteří ovlivnili nejen své současníky, ale natrvalo se zapsali do příběhu s názvem Česká literatura. Nastíníme vám, jak, kdy a za jakých okolností vznikala jejich díla i jaké byly jejich osudy. Schválně jestli víte, který básník získal jako jediný Čech Nobelovu cenu za literaturu. Znáte něco z jeho tvorby? 

Náměty

Probíhá načítání