05:10
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 2. ročníku seznámit s hospodářskými zvířaty. Jaká hospodářská zvířata známe, co o nich víme a k čemu lidem slouží? Také si vyzkoušíme, jak se dojí kráva a zkusíme najít názvy hospodářských zvířat v nápěvech známých písniček.
Na jaře se všechno probouzí. Jak se budí semínka? Že bychom jim zazpívali jako Křemílek a Vochomůrka? Kdepak, budeme je pozorovat. Podívejte se s námi, jak na to.
Když děti učí telka! Těšíte se na jaro? My také! Zkusíme ho přivítat. S Karolínou Řepovou ho budeme vítat říkadlem, které doprovodíme "hrou na svoje tělo". Pomůže nám lépe si zapamatovat slova.
Pojďme si společně poslechnout veselou písničku Tři čuníci. Tito čuníci se pěkně pospolu vydali do světa a prozpěvují si. Píseň napsal Jarek Nohavica. Na piano ji zahraje Jan Maxián a zpívat bude Jitka Molavcová.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Šaty dělaj člověka, kterou nám zazpívá Jitka Molavcová a Jan Maxián. Tuto píseň napsali pánové Jan Werich, Jiří Voskovec a Jaroslav Ježek. Na piano bude hrát Jan Maxián.
Pojďme si společně poslechnout píseň Chodidla, kterou vám zazpívá Jitka Molavcová s Janem Maxiánem, který bude hrát na piano.
Pojďme si společně poslechnout píseň Kuličky na jaře. Zpívat bude Jitka Molavcová s Janem Maxiánem. Tato píseň, kterou napsali Jiří Pazour a František Hrubín, je o tom, že stojí za to, si hrát spolu a hračky si půjčovat. Jan Maxián bude hrát na piano.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo žáky seznámí s výškami tónů a hravou formou představí i strunné nástroje. To celé v českém a anglickém jazyce.
V tomto hudebním díle Wifiny poznáme nástroje, které jen tak ve škole neuvidíme. Třeba didgeridoo, na které hrají původní obyvatelé Austrálie, nebo kamennou harfu z indické žuly. Dozvíme se, jak různé netradiční nástroje zní a z čeho se vyrábí. Čeká nás spousta rytmů, zajímavých tónů a hudebních překvapení!
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo ukážou, jak pracovat s ,,emocemi" hudebních nástrojů, jak si zatancovat podle výšky tónů a jak rozpoznat noty C a E. Představíme si také hudební nástroj piano spolu s jedním z největších jazzových pianistů Herbiem Hancockem a jeho skladbou "Melounový pán". To celé v českém a anglickém jazyce.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo žáky seznámí s africkou hudbou, poví jim legendu o hudebním nástroji balafonu (africký xylofon) a zopakují si písně z předchozího dílu. To celé v českém a anglickém jazyce.
Víte, proč se 30. 4. pálí čarodějnice? V těchto krátkých zprávičkách se dozvíte něco o tradicích a historii tohoto zvyku.
Pojďme se podívat domů k poštolkám. Poštolčí maminka právě snesla šest vajíček. To budou mít veselo. Tatínek se bojí, zda je všechny uživí. Vajíčka je třeba dlouho zahřívat, aby se ptáčata vyklubala ven. Poslednímu se moc nechtělo, tak mu maminka musela pomoci. Chcete vidět jak?
Nastává jaro a je čas se rozloučit se zimou. Do přírody se vrací život a děda lesník sází stromky. Filip s Aničkou udělali Moranu, kterou jim ale zničil neznámý dareba. Podaří se jim zjistit, kdo to udělal? Ukáže se, že viníkem je někdo opravdu nečekaný.
13 495
756
4 597
1 301
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.