Námět do výuky pro:

Zpíváme si s jarem

Z přicházejícího jara má jeden takovou radost, až je mu z toho do zpěvu! Tak proč si nezazpívat a nepřivítat jaro, jak se patří? Máme pro vás pár tipů na jarní písničky a říkadla. A dokonce se naučíme vyrobit hudební nástroj, na který může hrát každý z vás! No, nedivte se, jaro si přece zaslouží důstojné přivítání. Souhlasíte?

Jarní zpívání

K písničkám a říkadlům připojíme také trochu pohybu, abychom se po zimě rozproudili i my. Zahrajeme si na kytičku, která roste a roste a otáčí se za sluníčkem. Vytrháme plevel a protáhneme si kořínky. Jak se to dělá? Pojďte se podívat a pak se s námi protáhněte a hurá do jara! 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Jarní rostliny

Pracovní list je určen pro žáky 1.–3. tříd. Děti budou potřebovat pastelky. Cílem je opakování názvů jarních květin a mláďat, která k jaru patří.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Hudební výchova
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Na tom pražským mostě

Pracovní list je určen žákům 1.–3. tříd. Děti budou potřebovat psací potřeby a pastelky. Seznámí se s písní Na tom pražským mostě.
1. stupeň ZŠ
Hudební výchova
Člověk a svět práce
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Přivítání jara

Pracovní list je určen žákům 2.–3. tříd. Žáci budou potřebovat psací potřeby a pastelky.
1. stupeň ZŠ
Hudební výchova
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Vítání jara

Pracovní list je určen žákům 2.–4. třídy. Žáci budou potřebovat pastelky. Zopakují si roční období a typické znaky jara.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Časová náročnost:
15 minut

Okruhy

Všechno, co jste chtěli vědět o jaru, máte zde na jednom místě. Ukážeme vám, co se děje v říši hmyzu, ptáků i rostlin. Také máme pár tipů na to, jak si jaro přinesete domů, a podíváme se, jak ho…

Přírodověda Vlastivěda · Roční období a svátky · Prvouka · Výtvarné a pracovní činnosti · Hudební výchova · Člověk a svět práce
80 58

ČT edu nejsou pouze videa

1 126

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání