05:10
Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 2. ročníku seznámit s hospodářskými zvířaty. Jaká hospodářská zvířata známe, co o nich víme a k čemu lidem slouží? Také si vyzkoušíme, jak se dojí kráva a zkusíme najít názvy hospodářských zvířat v nápěvech známých písniček.
Naši ptačí hrdinové špaček, poštolka, čáp a vlaštovka už vyseděli vajíčka a líhnou se z nich mláďata. Jsou roztomilá a jejich rodiče se o ně vzorně starají. My je můžeme pozorovat a držet jim v jejich budoucím životě pěsti.
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 1. ročníku naučit, jaká máme roční období. Víte, jak se střídají a co je pro každé z nich typické ? Na závěr si zkusíme barevný experiment s maceškami.
Na jaře se všechno probouzí. Jak se budí semínka? Že bychom jim zazpívali jako Křemílek a Vochomůrka? Kdepak, budeme je pozorovat. Podívejte se s námi, jak na to.
Když děti učí telka! Těšíte se na jaro? My také! Zkusíme ho přivítat. S Karolínou Řepovou ho budeme vítat říkadlem, které doprovodíme "hrou na svoje tělo". Pomůže nám lépe si zapamatovat slova.
Když děti učí telka! K jaru patří neodmyslitelně květiny a také mláďata. Zazpíváme si písničku o kytičkách, kterou doprovodíme pohybem, tedy uvineme z nich věneček a necháme je růst. Co se stane, když zafouká vítr? A co kuře? Může být kuře doma vyrobený rytmický hudební nástroj? Může! A jak to tedy zní, když se kuře raduje?
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč jsou Velikonoce?
Pohádka vypráví o čarodějnici, která bydlí v malém domku v lese. Společnost jí dělá moudrý havran Abraxas. I když je čarodějnici už 127 let, čarovat se teprve učí. Jestli se jí podaří stát dobrou nebo zlou čarodějnicí, to vám prozradit nemůžu. Ale vy na to určitě přijdete...
Děti mají mnoho otázek, rády se dozvídají a učí nové věci. Zajímá je například důvod, proč existují roční období. Odpověď se pokusí najít tým expertů pomocí praktických ukázek. Mimo jiné se zde také dozvíte odpovědi na otázky: Proč je den a noc? Co způsobuje změny ročních období?
Písnička dvojice Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, která vyšla již v roce 1994, pojednává o návštěvě mléčného baru. A zpívají si ji generace dětí dodnes. Znáte ji i vy? Pokud ne, neváhejte si ji pustit, jistě se vám chytlavá melodie brzy dostane pod kůži.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Ezop a mravenec. Na piano hraje Jan Maxián a zpívá Jitka Molavcová. Píseň složil Jan Werich, Jiří Voskovec a Jaroslav Ježek.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat písničku Máme rádi zvířata. Píseň zpívá Jitka Molavcová s Janem Maxiánem, který hraje také na piano. Tuhle krásnou písničku složili Jiří Suchý a Jiří Šlitr.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo žáky seznámí s tradičním africkým nástrojem djembe a poznají i africké lidové písně. To celé v českém a anglickém jazyce.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo žáky seznámí s českou, moravskou i židovskou hudbou. Vyzkouší si improvizaci a obměnu textu známých písní. To celé v českém a anglickém jazyce.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo ukážou, jak pracovat s ,,emocemi" hudebních nástrojů, jak si zatancovat podle výšky tónů a jak rozpoznat noty C a E. Představíme si také hudební nástroj piano spolu s jedním z největších jazzových pianistů Herbiem Hancockem a jeho skladbou "Melounový pán". To celé v českém a anglickém jazyce.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo žáky seznámí s dechovými a strunnými nástroji. To celé v českém a anglickém jazyce.
11 728
628
3 557
1 051
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.