05:42
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Y. Určuje rozdíl mezi písmeny I a Y, a ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč vyhazujeme odpadky?
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit hru s geometrickými tvary. Budeme potřebovat: karton, barevné pěnové papíry, nůžky, černý fix, suchý zip a geometrické tvary.
Pořad seznamuje děti s výslovností písmena „F“ za pomoci hudebně pohybových her a dramatizace. Hlavní hrdina dětem ukáže, jaký je rozdíl ve slovech s písmenem „F“ a bez něj (rak/frak). Do těchto činností děti zapojí celé tělo a na konci pořadu se seznámí s písní „Fenek“.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem B. Ukazuje, jak se velké písmeno B píše a jaká slova tímto písmenem začínají. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem U. Michal Nesvadba názorně dětem ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova, která tímto písmenem začínají. A také věci, které ho připomínají. A co písmeno U připomíná vám? Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad vysvětluje, co by se stalo, kdyby najednou ve slově vypadlo písmenko „Ž“ (lezte/ležte, zebra/žebra…). Následuje „pusomrštná“ rozcvička, procvičení motoriky mluvidel s pohybem. Děti se také seznámí s písní „Žvaní žabák u louže“ a pokusí se ji zdramatizovat.
Také toužíte po obřích vejcích, ale nemáte po ruce žádného pštrosa? Vyrobte si s námi vlastní obří vejce. Budete k výrobě potřebovat: větší množství novin, akrylové barvy, vodu, zelenou barvu, široké i tenké štětce, barevné mašle a nafukovací balonky.
Chybí vám doma adventní výzdoba? Zkuste s námi vytvořit jednoduchou svíčku z pomeranče. Budete potřebovat pomeranč, lis na citróny, knot, zbytky svíček, prkýnko, vonný olej, sklenici od zavařeniny, kastrůlek s vodou, vařič a pomoc dospělého. Nebude to dlouho trvat a provoní vám celý pokoj raz, dva.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit bublifuk. Budete potřebovat: misku, PET lahev, lžičku, fixu, nůžky, tekutý prostředek na mytí nádobí, nůž, cukr, vodu a olej.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit krmítko. Budeme potřebovat: vařič, ovesné vločky, proso, směs semínek, hrnec, naběračku, vařečku, stoprocentní tuk, hrnek, klacík a nůžky.
Chcete si doma zasoutěžit? Vyrobte si terč na házení míčky. Budete potřebovat 9 velkých plat od vajec, nůžky, barvy, štětec, provázek a malé míčky. Až si terč vyrobíte, domluvte si pravidla a můžete začít hrát! Místo malých míčků můžete na házení použít třeba knoflíky.
Chybí vám doma ještě nějaká velikonoční výzdoba? Tak si s námi pojďte vyrobit zajímavou nádobu na vajíčka ve tvaru zajíčka. Budeme k tomu potřebovat barevný papír, bílý tvrdý papír, štětec, knoflíky, lepidlo, nůžky, špejle, šídlo, barvu, vatu, tavicí pistoli a plechovku.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit dřevěné puzzle. Budeme potřebovat: lékařské špachtle, gumičku, barevné fixy, černý fix, tužku a oboustrannou lepící pásku.
Poslední dubnová noc je plná magie. Na mnoha místech pálíme čarodějnice, lidé tančí kolem ohně, zpívají, opékají si špekáčky a někteří se dokonce za čarodějnice převlékají. Vyrobme si společně ke kostýmu čarodějnice strašlivého pavouka z balónků.
13 495
756
4 597
1 301
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.