Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11911
Ochránce 9.díl: Žaloba na školu kvůli hidžábu

08:42

Ochránce 9.díl: Žaloba na školu kvůli hidžábu

Výborná studentka střední zdravotnické školy, která pomáhala muslimské spolužačce v sociální integraci, se rozhodla pro nošení hidžábu. Škola však s tímto postojem nesouhlasí, stanovuje pravidla odívání, zajišťuje bezpečnost žáků a zachovává sekulární školství, čímž ale i omezuje náboženskou svobodu. Muslimská studentka tak nošením šátku porušuje školní řád. I přes pomoc školského ombudsmana se mezi oběma stranami vzájemná dohoda neuskutečnila a dívka na školu podává žalobu.

Materiály ke stažení

Ochránce: Průvodce začleňováním žáků s odlišným mateřským jazykem

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol. Cílem tohoto průvodce poskytnutého META, o.p.s. je zpřehlednit, a zejména usnadnit ředitelům a učitelům základních škol proces začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) do ZŠ.

Ochránce: Metodika pro pedagogické pracovníky zabývající se problematikou žáků cizinců

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního i jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Desatero zásad komunikace s rodičem z odlišného kulturního prostředí

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Krabička první záchrany pro učitele - první dny a týdny s žákem bez znalosti češtiny ve třídě

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Adaptační koordinátor na základní škole

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního a jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání