01:00
Sexualita lidí s mentálním postižením je v českých poměrech stále velkým tabu. V oblasti sexuální výchovy, partnerského života a otázek s tím spojených existuje spousta otazníků. Právě proto vznikl v roce 2008 krátký animovaný film „O sexu“, kde se zábavnou a přijatelnou formou mohou mentálně postižení lidé dovědět o základech anatomie, antikoncepce či normách chování. Je vhodný jako instruktážní materiál pro lidi s mentálním handicapem, pro pracovníky v sociálních službách nebo jako zdroj informací z oblasti sexuální výchovy ve školách.
Jak jsou na tom mentálně postižení lidé se sexualitou? Odbornice a vedoucí pracovnice diagnosticko-metodického oddělení Andrea Morchová v Domově sociálních služeb ve Slatiňanech mluví o způsobu řešení antikoncepce a o sexuální výchově a partnerském životě lidí s mentálním postižením. Jak vnímají sami sebe a druhé a jak prožívají partnerský život, si vyslechneme i z diskuze klientů samotných.
Seznámení s metodami řešení konfliktů a asertivního jednání. Jak máme správně obhajovat naše stanovisko? Proč je špatné ustupovat a proč není řešením ani agrese? Komentáře Miroslava Táborského k hraným scénkám osvětlují zásady asertivního jednání.
Objasnění pojmu marketing jako způsobu, jak zaujmout zákazníky, aby si chtěli koupit daný produkt/službu. Vysvětlení, jak fungují cílové skupiny.
Rozhovor s válečným zpravodajem a reportérem Michalem Kubalem. Nebyla to zdaleka jeho první válka, ze které vysílal. Přímo z ostřelované ukrajinské metropole přinesl rozhovor s ukrajinským prezidentem Volodomyrem Zelenským a denně živě vstupoval do vysílání kde zprostředkovával osudy konkrétních lidí.
Média jsou komunikační prostředky, které umožňují přenos informace nejméně mezi dvěma stranami. Pořad vyjmenovává, co všechno můžeme zařadit mezi hromadné sdělovací prostředky.
Pořad se věnuje historii a současnosti reklamy – její počátky sahají až do starověkého Egypta, kdy se týkala otroctví. Vysvětluje, jak dnes vzniká televizní reklama a reklama na internetu.
Informace se dají použít jako zbraň a správně vedené informační operace umí ovlivnit vnímání a chování lidí. Nástrojem bývají plánované komunikační akce a kampaně, které mají za úkol jednoduše a často podprahově působit na lidské emoce a díky tomu pokřivit realitu v něčí prospěch. Příkladem z nedávné historie je např. kampaň proti vybudování amerického radaru v Brdech, na níž se dá dobře ukázat, že emoce jsou silnější než argumenty.
Veřejnoprávní televize jde s dobou a nabízí divákům multimediální obsah, který je kdykoli dostupný na webu. iVysílání cílí na menšiny, subkultury a mladší diváky, a proto přináší i autorskou tvorbu v režimu online only. A co legislativa, myslí na koncesionářské poplatky nebo pravidla reklamy při sledování online platformy veřejnoprávní televize?
Pořad o tom, že média hrají velkou roli v tom, jak chtějí lidé vypadat a oblékat se, protože udávají tzv. módní trendy.
Pořad odpovídá na otázku, zda je v reklamě vše povoleno, nebo zda naopak musí reklamní sdělení splňovat nějaká pravidla.
Český i zahraniční pohled na to, jaký je smysl médií, respektive televize veřejné služby. Vnášet do společnosti témata, nové pořady, formáty, žánry a být třeba i taková laboratoř. Kvalita, nebo sledovanost? I to řeší média veřejné služby.
Nowruzu, perský nový rok, je tisíce let starý svátek. V Íránu ho dodržují lidé bez rozdílu náboženské či politické příslušnosti. Slaví se v celé střední Asii i Indii v den jarní rovnodennosti a můžeme u něj najít jisté podobnosti s našimi velikonočními tradicemi, například barvení vajíček. Zároveň se však během tohoto svátku lidé obdarovávají jako o Vánocích.
Dokumentární seriál přináší různá sexuální témata a jejich reflexi v Československu, tentokrát o homosexualitě. Jak dlouho byla v Československu homosexualita považována za trestný čin a jak úspěšné či směšné byly snahy ji léčit? A co homosexuální tématika v socialistických filmech či na veřejnosti?
Občas se změní plány, a to i v těhotenství. Povídání s matkou, herečkou, která odkrývá svou zkušenost se zamlklými těhotenstvími, potratem i kyretáží. Co se ženě honí hlavou, když taková situace přijde? A k čemu se nejčastěji v myšlenkách vrací i potom?
Pokračování příběhu bezdomovkyně a alkoholičky Míši. Míša se rozhodla přestat pít bez pomoci lékařů. Situaci však nezvládla a je jí akutně zajištěna lékařská péče v krizovém centru RIAPS. Uvědomila si, že abstinence není jednoduchá a že ji sama bez odborné pomoci nezvládne.
13 485
756
4 593
1 301
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.