Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11302
Ochránce 9.díl: Integrace muslimské studentky

03:29

Ochránce 9.díl: Integrace muslimské studentky

Na střední zdravotnickou školu v Teplicích nastupuje nová studentka z Jemenu. Mezi dívkou a vyučujícími panuje velká jazyková bariéra, proto vedení školy poprosí o pomoc muslimskou dívku Sabi ovládající arabštinu, která nové studentce pomáhá v sociální integraci.

Materiály ke stažení

Ochránce: Průvodce začleňováním žáků s odlišným mateřským jazykem

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol. Cílem tohoto průvodce poskytnutého META, o.p.s. je zpřehlednit, a zejména usnadnit ředitelům a učitelům základních škol proces začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) do ZŠ.

Ochránce: Metodika pro pedagogické pracovníky zabývající se problematikou žáků cizinců

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního i jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Desatero zásad komunikace s rodičem z odlišného kulturního prostředí

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Krabička první záchrany pro učitele - první dny a týdny s žákem bez znalosti češtiny ve třídě

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Adaptační koordinátor na základní škole

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního a jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání