Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11300
Ochránce 7.díl: Zanedbávání povinné školní docházky

05:46

Ochránce 7.díl: Zanedbávání povinné školní docházky

Třináctiletá dívka Anežka se po pádu z koně ocitá v nemocnici. Navštěvuje ji školský ombudsman, který zjišťuje, že dívka je téměř negramotná. Místo školy totiž pracuje u svého otce na farmě. Anežčin otec se ale necítí býti vinen. O povinnou školní docházku své dcery na běžné základní škole nestojí. Učí ji sám "životu".

Materiály ke stažení

Ochránce: informace o postupu při založení nové školy - vyhláška MŠMT

Doprovodný materiál k seriálu Ochránce slouží primárně jako opora pro zřizovatele škol a vedení škol. Tato vyhláška MŠMT přináší informace o postupu při založení nové školy (školského zařízení).

Ochránce: Individualizace ve výuce - příručka pro učitele

Tato příručka Step by Step ČR, o.p.s. nabízí učitelům příležitost ujasnit si pojem individualizace ve vzdělávání, reflektovat práci z pohledu vývojové psychologie, zamyslet se nad výukou z pohledu typologie temperamentu, přemýšlet o vztahu typů učení a metod práce a jiné.

Ochránce: 12 ověřených metod pro rozvoj kolegiální spolupráce - publikace

Publikace Step by Step ČR a Gender Studies, o.p.s. nabízí učitelům konkrétní nástroje, jak ve svých třídách vytvářet férové prostředí a poskytovat všem dětem stejné příležitosti k učení. 12 metod, které umožňují vyučujícím lépe rozpoznávat a poskytovat příležitosti pro učení.

Ochránce: Jak na systémové změny ve vzdělávání - studie

Tato studie nabízí seznámení s těmi, kdo se odhodlali k systémovým změnám v oblasti vzdělávání a reálně se do nich pustili. Jedním z nich je organizace Step by Step ČR, která je společně s H-mat, o.p.s. autorem dané studie.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání